Do wyborów parlamentarnych zostało 12 dni. Telewizja Polska zaprosiła komitety wyborcze na debatę, która ma się odbyć 9 października. Z kolei wczoraj wieczorem w TVP gościem Danuty Holeckiej był Jarosław Kaczyński. - My gwarantujemy stabilne rządy, pokazaliśmy to w ciągu 8 lat, a tam będziemy mieli kłótnie między rządzącymi partiami (...) Zamiast spokoju i rozwoju, będziemy mieli jedną wielką awanturę - przekonywał prezes Prawa i Sprawiedliwości. Na portalu X (dawniej Twitter) były szef sztabu PiS Tomasz Poręba w ostrych słowach skrytykował aktualnego członka sztabu Adama Bielana.
Pokaż od:
3 października 22:00

To wszystko na dziś. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy jutro na strony Gazety Wyborczej.

3 października 21:59

Relacja i mini reportaż z dzisiejszego spotkania Rafała Trzaskowskiego w Lęborku.

3 października 21:55

Kampanijna gorączka: Znana polska aktorka Aleksandra Popławska została zwyzywana od k..., tylko za to, że wzięła udział w akcji profrekwencyjnej. Obraził ją pochodzący z Pomorza piłkarz Dariusz Gołuński. Klub od razu przeprosił aktorkę i zawiesił piłkarza.

3 października 21:50

Minister Przemysław Czarnek odniósłs się też do podniesienia wieku emerytalnego przez PO: "Merkel powiedziała to Tuskowi, Tusk zlecił to Kosiniakowi-Kamyszowi, a ten z iście niemiecką precyzją podniósł wiek do 67. roku życia" - powiedział w TVP

3 października 21:44

Jak już informowaliśmy, europoseł Suwerennej Polski Patryk Jaki w mediach społecznościowych przeprosić posłankę KO Agnieszkę Pomaską za nazwanie ją "wulgarnym zdrajcą" i wpłacić 1500 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 Jaki w zaprzyjaźnionych mediach odniósł się do wyroku: "Sąd w Gdańsku zakazał mi dziś mówić o PO, że są „wulgarni” i to „zdrajcy”. Oddalił jednak wniosek o zakaz mówienia o PO, że to „obciach”. Już złożyłem wniosek o udostępnienie całego nagrania rozprawy, abyście mogli zobaczyć ten cyrk. I nie mam zamiaru się do tego zastosować".

3 października 21:41

"To jest szkodnik i polityczny, ale i wykonawczy. To znaczy, w aparacie państwa przybrał rolę taką maskę szeryfa, a pod tą maską jest czarny zły człowiek. W rękach prokuratora generalnego dzisiaj jest możliwość zajrzenia do każdego śledztwa, to każdej teczki szantażowania, zbierania haków. Boją się go w opozycji, bo wiedzą, że może coś nazbierać, ale najbardziej się go boją w PiS-ie" - powiedział Krzysztof Gawkowski w programie "Kropka nad i: w  TVN24.

3 października 21:38

Przemysław Czarnek straszy i Niemcami i imigrantami. 

"PO i PSL są umówieni z Niemcami, że jak wygrają wybory, to pozwolą na nielegalną imigrację. Dlatego nie chcą głosować w referendum"- stwierdził pisowski minister w TVP.

3 października 21:37

Bosak: można strzelać do migrantów

Bosak: Jeżeli migranci nie wykonują poleceń i zagrażają życiu straży granicznej, to można do nich strzelać.

– Jeżeli nie wykonują [migranci] poleceń funkcjonariuszy straży granicznej, lub żołnierzy i zagrażają zdrowiu, lub życiu funkcjonariuszy, lub żołnierzy to tak (można do nich strzelać) – stwierdził Krzysztof Bosak w „Kropce nad i” TVN24.

3 października 21:31

"Kampania zmobilizowała ludzi związanych z obozem władzy do wpłat na PiS. Tylko we wrześniu na konto partii wpłynęło blisko 6 milionów złotych. Płacą m.in. szefowie państwowych spółek. W KGHM przelewy popłynęły od czterech z pięciu osób zasiadających we władzach. Wpłacają ministrowie, rodziny polityków PiS oraz kandydaci na posłów i senatorów - w tym Paweł Kukiz" - pisze Patryk Michalski w Wirtualnej Polsce.

3 października 21:20

A oto najnowszy spot Lewicy:

3 października 21:09

W sieci pojawiły się spoty wyborcze penalizujące hejt na in vitro.

3 października 21:01

Kolory kampanii

3 października 20:50

Trwa walko o głosy kobiet. "Obiecuję Wam kobiety, że po 15 października będziemy się czuć w Polsce jak u siebie. Nie będziecie się bały o swoją przyszłość, pensję, czy wizytę u lekarza. W gabinecie lekarskim będzie czekał lekarz, a nie jakiś koleś od Ziobry" - mówiła między innymi Barbara Nowacka w Lęborku.

3 października 20:40

Radny powiatu w Oławie, Łukasz Kotapski z PiS-u został nagrany, jak zdejmuje z ogrodzenia baner kandydata na posła z ramienia KO. Wideo kursuje w sieci, ale samorządowiec skruchy nie czuje. Bo mówi, że to jego płot.

3 października 20:30
3 października 20:25

Żeby taki druk wydać w kampanii wyborczej potrzebne są ogromne pieniądze, miliony złotych. Ale jak jest używany w kampanii referendalnej, to jest poza limitem. To jest nielegalne i powinna zając się tym Państwowa Komisja Wyborcza - komentuje poseł Tomasz Trela.

3 października 20:15
3 października 20:10

Inicjatywa Świecka Szkołą zachęca do wzięcia udziału w internetowym referendum nt. rozdziału Kościoła od państwa. 

3 października 20:00

Stelaż z banerem wyborczym Mariusza Kałużnego z Suwerennej Polski przewrócił się pod wpływem podmuchu wiatru na rynku w Chełmży. Runął tuż obok przechodzących obok matki z małym dzieckiem.

3 października 19:55

Europoseł Suwerennej Polski ma w mediach społecznościowych przeprosić posłankę KO Agnieszkę Pomaską za nazwanie ją "wulgarnym zdrajcą" i wpłacić 1500 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.