Do wyborów zostały niecałe dwa tygodnie. Niedzielny opozycyjny Marsz Miliona Serc zgromadził w Warszawie około miliona osób. W tym samym czasie w katowickim Spodku odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Telewizja Polska zaprosiła komitety wyborcze na debatę, która ma się odbyć 9 października o godz. 21.
Pokaż od:
2 października 23:00

To wszystko na dziś. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy jutro na strony Gazety Wyborczej.

2 października 22:56

"Jeśli księża z mojej diecezji wyjdą z politycznym przekazem na ambonę, to najpierw dostaną naganę, a później będziemy szukać dalszych konsekwencji. Jeśli kapłan wywiesi plakat wyborczy, niezależnie jakiej partii, to jeszcze tego samego dnia dostanie ode mnie telefon. Dla mnie to jest jasne: nie ma zgody na uwikłanie Kościoła w kampanię wyborczą. Nie ma" - powiedział w rozmowie z Onetem kardynał Grzegorz Ryś.

2 października 22:44

Ogromne wrażenie wywarł na mnie widok ludzi, którzy szli na miejsce zbiórki przed Marszem Miliona Serc. Po raz pierwszy, odkąd tu przyjeżdżam, odczułam silny ładunek pozytywnej energii, ludzie się do siebie uśmiechają - mówiła w programie "VITAlia Mikołajewskiej" Monica Perosino, korespondentka włoskiego dziennika "La Stampa".

2 października 22:35

Ciekawe wyniki prawyborów w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim - pokazał radny Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

2 października 22:29

Tak Marcin Horała z PiS wyjaśnia, dlaczego wiceminister Osuch tankował paliwo na Orlenie na zapas.

2 października 22:14

Posłanki opozycji o propozycjach Konfederacji: "Kiedy się ich dociśnie, to wychodzi, że najchętniej by karali kobiety i wsadzali je do więzienia" - mówiła w "Kropce nad i" o programie Konfederacji Marcelina Zawisza (Lewica). Według niej "ta cała wolność, o której oni mówią, to jest jakaś fikcja kompletna, to jest po prostu zamordyzm i barbarzyństwo".

Kinga Gajewska (KO) przypominała, że "mamy ustawy (Sławomira) Mentzena, w których znajduje się 10 lat więzienia dla kobiet". Dodała, że chce, "żeby kobiety, które nas dzisiaj oglądają, powiedziały o tym" dziewczynom, które "zastanawiają się, czy nie zagłosować na Konfederację". - Powiedzcie im proszę, co oni myślą o kobietach - zaapelowała.

2 października 21:59

Maciej Gdula z Nowej Lewicy: Po wyborach chcemy zrobić porządną, głęboką ewaluację reform nauki, które rozpoczęły się w 2010 roku. Co się udało? Jakie cele okazały się nieosiągalne? Jakie skutki uboczne przyniosły reformy? Trzeba sobie na te pytania odpowiedzieć, żeby dalej zmieniać naukę!

2 października 21:45

W Unii Europejskiej prezentowane są plany, przez które Polska utraciłaby suwerenność; nigdy się na to nie zgodzimy, ale zgodziliby się na to nasi przeciwnicy - powiedział w poniedziałek w "Gościu Wiadomości" TVP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

2 października 21:30

Zarzuty pod adresem Polski ws. nielegalnych imigrantów to świadoma polityka kanclerza Niemiec Olafa Scholza, m.in. w związku z wyborami w Hesji i Bawarii - powiedział w poniedziałek w Polsat News szef MSZ Zbigniew Rau. Jak ocenił, Scholz wspiera Donalda Tuska w kampanii oszczerstw i chodzi mu o ingerencję w polskie sprawy wewnętrzne.

2 października 21:15

- Tak naprawdę walka idzie o to, byśmy miały wpływ na nasz kraj: na obronność, politykę zagraniczną, środowisko, energetykę. Połowa władzy powinna być w naszych rękach - mówi Monika Rosa*, posłanka i kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu.

2 października 21:02

Premier Mateusz Morawiecki w Stalowej Woli wyciąga czarną teczkę Tuska. I straszy swój elektorat.

2 października 20:50

Obrazek z Marszu Miliona Serc, podczas którego nie zabrakło też pracowników TVP.

2 października 20:40

Środki z KPO przypłyną do nas po 15 października. Jestem o to spokojny - zapewnił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wyborcami w Stalowej Woli.

2 października 20:30

- Bardzo ważne pytanie w tych wyborach to: czy zostanie podtrzymany system społeczno-gospodarczy rządzenia Prawa i Sprawiedliwości - dużo bardziej sprawiedliwy i efektywny od tego poprzedniego, czy też wróci system Tuska, który był niesprawiedliwy i nieefektywny, a także zależny od czynników zewnętrznych, czyli Niemiec i Rosji - powiedział w wywiadzie dla TVP Info prezes PiS Jarosława Kaczyński.

2 października 20:20

Nowa narracja Kaczyńskiego o Marszu Miliona Serc

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w TVP odniósł się jeszcze raz do Marszu Miliona Serc. Otóż według prezesa PiS jest on dowodem na to, że w Polsce nie ma dyktatury. Bo przecież przeszedł.

2 października 20:15

PiS sięga o młodych za pomocą prac domowych

Podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Wrocławia marszałek Sejmu Elżbieta Witek wskazała na propozycje PiS dla młodych, z których jedno to "zwolnienie najmłodszych uczniów szkół podstawowych z uciążliwego obowiązku odrabiania pracy domowej".

"W dziale Oświata i zasoby intelektualne młodego pokolenia możemy przeczytać, że w planach jest 'wprowadzenie programu odrabiania prac domowych w klasach I–III wyłącznie na zajęciach pozalekcyjnych', co ma odciążyć zarówno dzieci, jak i rodziców pomagającym swoim pociechom odrabiać prace domowe" - powiedziała.

2 października 20:12

Morawiecki: Te wybory nie są równe. Partia TVN, Onetu, WP. Oni sprzyjają im całkowicie, to tuba propagandowa PO. 

– Chcę powiedzieć coś prosto między oczy pewnym mediom i naszym przeciwnikom politycznym. My wiemy, że to, w jaki sposób wy organizujecie wybory, nie jest uczciwe. My wiemy, że te wybory nie są równe. Zobaczcie, partia TVN-u, partia Onetu, partia Wirtualnej Polski. Przecież te największe media III Rzeczpospolitej w jawny sposób… To nie są media, ma pan rację, to propaganda urbanowska, lejąca się 24 godziny na dobę. Oni sprzyjają im całkowicie, 110%. To jest tuba propagandowa PO – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Stalowej Woli.

2 października 20:08

"Nie ma przypadków, są tylko znaki. Skoro pismo tak bardzo powiązane z władzą rzuca hasło zerwania z Unią Europejską, trzeba zadać sobie pytanie, kto je inspirował. Z maili wykradzionych ze skrzynki ministra Michała Dworczyka wiemy przecież, jak wygląda mechanizm „obdzwaniania dziennikarzy" przez polityków PiS. Czy PiS tylko sprawdza grunt pod hasło wyjścia z UE w ostatniej fazie kampanii wyborczej? A może decyzja w tej sprawie już zapadła?" - pyta Bartosz T. Wieliński, komentując okładkę tygodnika "Do Rzeczy".

2 października 20:01

„PiS zapomniał, że jest partią władzy. Partia rządząca jest od łagodzenia konfliktów, a nie od wzniecania nowych i podsycania starych”. Prof. Jarosław Flis w Faktach po Faktach

2 października 19:57

Wkatowickim Spodku zobaczyłem władzę w stanie rozkładu, świat szaleńców. Natomiast warszawski marsz pokazał, że wierzymy w siebie, siłę społeczeństwa obywatelskiego, demokrację i państwo prawa - mówi Władysław Frasyniuk.