Hiszpania pokonała Anglię 2:1 i sięgnęła po złoto Euro 2024.

Bramki: 1:0 Williams (47.), 1:1 Palmer (73.), 2:1 Oyarzabal (86.)
Hiszpania: Unai Simon - Carvajal, Le Normand (83. Nacho), Laporte, Cucurella - Rodri (46. Zubimendi), Fabian Ruiz, Yamal (89. Merino), Olmo Ż, Williams - Morata (68. Oyarzabal).
Anglia: Pickford - Walker, Stones Ż, Guehi - Saka, Mainoo (71. Palmer), Rice, Shaw - Foden (89. Toney), Kane Ż (61. Watkins), Bellingham.
Sędzia: Francois Letexier (Francja)

Pokaż od:
14 lipca 23:07
14 lipca 23:02

Piłkarzem meczu wybrany został Nico Williams, strzelec pierwszego gola w finale.

14 lipca 22:58

To był wyśmienity turniej w wykonaniu Hiszpanów, którzy wygrali wszystkie mecze i imprezę wygrali absolutnie zasłużenie. Pokazali światu świetną obronę, ale przede wszystkim magiczny atak, a na gwiazdę futbolu przed swoimi 17. urodzinami wyrósł Lamine Yamal.

14 lipca 22:53

Hiszpania mistrzem Europy!

90+4. min - KONIEC! Hiszpania ze złotem mistrzostw Europy!

90+2. min - Anglicy nie z takich opresji już wychodzili na tym turnieju, ale teraz mają już naprawdę mało czasu...

14 lipca 22:50

90. min - Sędzia doliczy cztery minuty.

89. min - Olmo bohaterem Hiszpanii! Po rzucie rożnym uderzał Bellingham, ale hiszpański pomocnik wybił piłkę głową z linii bramkowej!

14 lipca 22:45

84. min - GOOOOOL DLA HISZPANII! Świetna akcja lewą stroną boiska, piłka dograna do Oyarzabala. Hiszpański napastnik wsadził gdzieś nogę, dziubnął piłkę i skierował ją do angielskiej bramki! Hiszpania bliżej złota!

14 lipca 22:41

82. min - Ależ teraz okazja Hiszpanów! Mieli sporo swobody w polu karnym Anglików, akcję skończył Yamal strzałem. Pickford na posterunku.

14 lipca 22:35

76. min - Strzelony gol pobudził angielskich kibiców i angielskich piłkarzy. Jedni chóralnie śpiewają, drudzy zyskali więcej pewności siebie i atakują.

14 lipca 22:32

73. min - GOOOOL DLA ANGLII! 1:1! Palmer z dystansu i mamy remis! Wcześniej wspaniała walka Saki z boku boiska dała miejsce w środku pola!

14 lipca 22:29

70. min - Ależ huknął teraz z dystansu Fabian Ruiz! Piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

14 lipca 22:27

68. min - Nie ma już na boisku obu kapitanów i obu wysuniętych napastników. Morata zastąpiony przez Oyarzabala.

14 lipca 22:26

66. min - Niesamowity jest dziś - i nie tylko dziś, w całym turnieju! - Lamine Yamal. Dostał teraz piłkę od Olmo, pobiegł z nią kilka metrów i uderzył. Pickford czubkami palców musnął piłkę i skierował ją na róg.

14 lipca 22:23

64. min - Błysk geniuszu Belinghama. Anglik obrócił się z dwoma rywalami na plecach i oddał strzał z 20 metrów. Piłka przeleciała kilka metrów obok słupka bramki Hiszpanów.

14 lipca 22:20

61. min - Watkins zmienia - a to niespodzianka! - Kane'a!

14 lipca 22:17

58. min - Reaguje Southate, za chwilę pośle do boju Watkinsa.

14 lipca 22:15

55. min - Padł gol i od razu zrobiło się więcej miejsca na boisku. Anglicy przesunęli się nieco do przodu, co powoduje, że Hiszpanie mają więcej swobody w rozegraniu piłki. Teraz Yamal do Moraty, ten strzelał z ostrego kąta, niecelnie.

14 lipca 22:08

49. min - Ależ tańczą teraz Hiszpanie! Uderzał Olmo, pomylił się nieznacznie!

14 lipca 22:06

Hiszpania na prowadzeniu!

47. min - GOOOOL DLA HISZPANII! Fantastyczna wreszcie akcja Hiszpanów. Yamal przedryblował dwóch rywali, fantastycznie znalazł wbiegającego w pole karne Williamsa i jest pierwszy gol w finale Euro 2024!