Polska przegrała z Austrią 1:3 w meczu o wszystko na Euro 2024.
Polska
1:3 1:1
Austria
Zobacz szczegóły

Bramki: 0:1 Trauner (9.), 1:1 Piątek (30.), 1:2 Baumgartner (67.), 1:3 Arnautović (78.)
Polska: Szczęsny Ż - Bednarek, Dawidowicz, Kiwior - Frankowski, Piotrowski (46. Moder Ż), Slisz Ż (76. Grosicki), Zieliński, Zalewski (86. Urbański) - Buksa (59. Lewandowski Ż), Piątek (59. Świderski).
Austria: Pentz - Posch, Lienhart, Trauner (59. Danso), Mwene (63. Prass) - Laimer, Seiwald, Baumgartner (80. Schmid), Grillitsch (46. Wimmer Ż), Sabitzer Ż - Arnautović (80. Gregoritsch).
Sędzia: Umut Meler (Turcja)

Pokaż od:
21 czerwca 19:57

I na koniec - tekst Rafała Steca, którym obaj żegnamy się ze Stadionu Olimpijskiego w Berlinie.

21 czerwca 19:56

Polacy tą porażką niemal do zera ograniczają sobie szanse na wyjście z grupy Euro 2024. By ostatni mecz z Francją miał jeszcze znaczenie, dziś wieczorem Francję musi pokonać Holandia. Wtedy Polacy - jeśli oczywiście pokonają Francję - będą mieli jeszcze szansę na wyjście z grupy.

21 czerwca 19:54

Koniec meczu. Polska - Austria 1:3

90+4. min - Turecki sędzia kończy mecz. Polska - Austria 1:3.

21 czerwca 19:53

90+3. min - "Auf wiedersehen" śpiewają teraz Polakom austriaccy kibice.

90+2. min - Jeszcze akcja Polaków. Po dośrodkowaniu z prawej strony uderzał Grosicki, niecelnie.

21 czerwca 19:50

90. min - Sędzia doliczy cztery minuty.

21 czerwca 19:47

86. min - Ostatnia zmiana w polskim zespole: Urbański za Zielińskiego.

21 czerwca 19:46

85. min - Polacy daleko z przodu, co daje rywalom miejsce do organizowania kolejnych akcji. Teraz Laimer minął Szczęsnego, ale spudłował z bardzo ostrego kąta.

21 czerwca 19:44

84. min - Blisko kolejnego gola Austriacy. Świetna teraz interwencja Szczęsnego po strzale Poscha.

21 czerwca 19:42

82. min - Rozśpiewane teraz austriackie sektory, polskie umilkły...

21 czerwca 19:39

Szczęsny bezradny, trzeci gol dla Austrii

78. min - Gol dla Austrii. Piłka po strzale Arnautovicia w jedną, Szczęsny w drugą stronę. 1:3.

21 czerwca 19:37

77. min - Karny dla Austrii! Szczęsny ratował się faulem na Sabitzerze! Wcześniej fatalna strata Bednarka...

21 czerwca 19:35

76. min - Jest zmiana. Grosicki za Slisza.

75. min - Ufff, mało brakowało... Po dynamicznej akcji Austriaków strzelał teraz Wimmer, Szczęsny odbił piłkę.

21 czerwca 19:34

74. min - Rzuca Michał Probierz do boju wszystko, co ma. Do wejścia szykuje się Grosicki.

21 czerwca 19:33

73. min - Cofnęli się teraz Austriacy, oni mają korzystny wynik i chcą go utrzymać. Polacy częściej przy piłce, piłka fruwa nad polem karnym, na razie bez większych efektów.

21 czerwca 19:29

69. min - Natychmiastowa próba odpowiedzi. Uderzał Świderski, bramkarz odbił piłkę.

21 czerwca 19:28

Gol dla Austrii

67. min - Ależ nieszczęście, uciszone polskie sektory... Składna akcja Austriaków, piłka trafiła do Baumgartnera, który dobrym strzałem po ziemi pokonał Szczęsnego. Fatalnie, przegrywamy 1:2. I mamy niespełna pół godziny na odrobienie strat.

21 czerwca 19:25

65. min - Kartka dla Lewandowskiego. Kapitan skakał do główki, przy okazji popracował nieco łokciem. Ale kartka? No chyba trochę przesada...

21 czerwca 19:24

64. min - Ależ zamieszanie teraz w polskim polu karnym. Piłkę ostatecznie wybijamy, ale akcję przerywa gwizdkiem sędzia. Był spalony.