Bez nadmiernych oczekiwań, ale jednak z nadziejami i emocjami zaczynamy "polskie" Euro 2024. W Hamburgu Polska przegrała z Holandią 1:2.
Polska
1:2 1:1
Holandia
Zobacz szczegóły

Bramki: 1:0 Buksa (16.), 1:1 Gakpo (30.), 1:2 Weghorst (82.)
Polska: Szczęsny - Bednarek, Salamon (85. Bereszyński), Kiwior - Frankowski, Romanczuk (55. Slisz), Zieliński (78. Piotrowski), Zalewski - Urbański (55. Świderski), S. Szymański (46. Moder) - Buksa.
Holandia: Verberuggen - Dumfries, de Vrij, van Dijk, Ake (87. van de Ven) - Schouten, Reijnders, Veerman Ż (63. Wijnaldum)- Simons (63. Malen), Depay (81. Weghorst), Gakpo (81. Frimpong).
Sędzia: Artur Soares Dias (Portugalia)

Pokaż od:
16 czerwca 16:53

90+5. min - Koniec meczu. Polska - Holandia 1:2. Nie ma punktu, ale jest nadzieja.

16 czerwca 16:52

90+5. min - Jeszcze Zalewski, też z dystansu! I też w bramkarza.

16 czerwca 16:49

90+2. min - Moder! Strzał polskiego pomocnika z dystansu wyłapał bramkarz.

16 czerwca 16:48

90. min - Jeszcze 5 minut, tyle doliczy sędzia.

16 czerwca 16:46

89. min - Ależ akcja Polaków! Było tak blisko! Piotrowski przedryblował dwóch rywali, wyłożył piłkę Świderskiemu, ten strzelił, ale bramkarz zdołał odbić piłkę!

16 czerwca 16:45

89. min - Ależ rozśpiewane i roztańczone teraz holenderskie sektory. Przydałby się doping polskich kibiców.

16 czerwca 16:43

85. min - I kolejne nieszczęście, kontuzja Salamona. Zastąpił go Bereszyński.

16 czerwca 16:40

Aj, gol dla Holandii

82. min - NIESZCZĘŚCIE! GOL DLA HOLANDII! Kilka podań wymienionych w pobliżu polskiego pola karnego, wreszcie prostopadłe podanie do wprowadzonego na boisko chwilę wcześniej Weghorsta. Ten strzelił z bliska i mimo interwencji Salamona i Szczęsnego wyprowadził Holandię na prowadzenie.

16 czerwca 16:39

82. min - Jeśli wywalczymy choć punkt w tym meczu, ojcem tego sukcesu będzie Szczęsny. Teraz znów świetna interwencja, wygarnął piłkę spod nóg szarżującego Frimponga.

16 czerwca 16:34

78. min - Zmiana w polskiej drużynie. Boisko opuszcza Zieliński, zamiast niego Piotrowski. Opaska kapitańska trafia na ramię Szczęsnego.

16 czerwca 16:30

73. min - Ależ blisko był teraz Wijnaldum! Uderzał głową po rzucie rożnym, minimalnie niecelnie.

16 czerwca 16:27

69. min - Holendrom zaczyna się spieszyć, ich w tym meczu interesuje tylko zwycięstwo. A my? Cóż, remis przyjęlibyśmy z pocałowaniem ręki.

16 czerwca 16:22

64. min - Ożywiły się teraz holenderskie trybuny, bo ciekawą akcję wyprowadzili Holendrzy. Strzelał znów Gakpo, znów niecelnie.

16 czerwca 16:18

61. min - Dobre, naprawdę dobre minuty Polaków. Długo utrzymują się z piłką na połowie Holendrów, strzelają. Teraz próbował Zalewski, bardzo niecelnie.

16 czerwca 16:16

59. min - Wreszcie Polacy w akcji! Świetny przerzut Zalewskiego do Frankowskiego, jego strzał odbił holenderski bramkarz, ale trafiła ona do Zielińskiego. Kapitan poprawił, tym razem też Verbruggen na posterunku.

16 czerwca 16:12

55. min - Dwie zmiany w polskim zespole. Slisz za Romanczuka i Świderski za Urbańskiego.

16 czerwca 16:11

53. min - Akcja Polaków, strata i kontra Holendrów. Na nasze szczęście Simons pudłuje.

16 czerwca 16:06

49. min - Łyk statystyki: Holendrzy oddali do tej pory 16 strzałów, Polacy - zaledwie 4.

16 czerwca 16:03

47. min - Ależ interwencja Szczęsnego! Znowu! Teraz głową uderzał Gakpo, polski bramkarz czubkami palców odbił piłkę.