Iga Świątek z czwartym triumfem w Rolandzie Garrosie! Pokonała w finale Jasmine Paolini 6:2, 6:1.
Iga Świątek
2:0 6:2, 6:1
Jasmine Paolini
Pokaż od:
8 czerwca 16:32

Piękne zwycięstwo Igi Świątek w finale opisał Radek Leniarski.

8 czerwca 16:25

Trwa budowa podium, na którym za chwilę Iga Świątek odbierze trofeum.

8 czerwca 16:23

Piękne chwile na korcie w Paryżu. Teraz Świątek na trybunach, wyściskała się ze swoim sztabem i tatą Tomaszem. Kolejny wielki sukces, po doskonałym meczu w jej wykonaniu!

8 czerwca 16:21

Polka znów Królową Paryża!

6:2, 6:1, niespełna 68 minut finału... Polka po raz czwarty wygrywa Rolanda Garrosa!

8 czerwca 16:17

Jeszcze nie teraz, jeszcze trochę... Paolini walczyła jak lwica, raz wybroniła piłkę w bardzo trudnej pozycji i ma swojego pierwszego gema w tym secie. 5:1, ale teraz serwuje Świątek.

8 czerwca 16:11

Dziesiąty gem z rzędu dla Świątek! Niebywała seria, która skutkuje prowadzeniem 5:0 w drugim secie! Teraz to już deklasacja...

8 czerwca 16:06

Drugie przełamanie w drugim secie

Nie gra źle Paolini, to Świątek gra kosmiczny tenis! Jest okrzyk "Jazda!" jest niewiarygodna koncentracja i Polka wygrywa dziewiąty gem z rzędu! 4:0 w drugim secie, przewaga dwóch przełamań, zwycięstwo jest tuż tuż!

8 czerwca 16:01

Piorunujący serwis, zabójczy bekhend i mamy 3:0 dla Świątek w drugim secie.

8 czerwca 15:59

Przełamanie w wykonaniu Świątek

2:0 w drugim secie po gemie, w którym Paolini uderzyła piłkę ramą rakiety, a Świątek odbierała ją niemal siedząc na korcie. Polka zyskuje przewagę.

8 czerwca 15:54

Udany początek drugiego seta w wykonaniu Świątek. Gem wygrany do 15, bez większej historii.

8 czerwca 15:49

Wróćmy na chwilkę do finału juniorów.

8 czerwca 15:47

Pierwszy set finału dla Igi Świątek

Wpadła w ten swój "tunel" koncentracji Iga Świątek, nie znajduje na to recepty Jasmine Paolini. Set skończony przy serwisie Włoszki wygraną Polki, 6:2. Czwarty triumf w Rolandzie Garrosie coraz bliżej!

8 czerwca 15:44

Bardzo mocny i urozmaicony kierunkowo serwis Igi Świątek daje jej możliwość rozgrywania niemal każdej zagrywanej przez siebie piłki na własnych warunkach. Tak też było w tym gemie, 5:2!

8 czerwca 15:40

Kolejne przełamanie, tym razem na korzyść Igi

Świątek zyskuje przewagę! Zawdzięcza ją kiepskiemu serwisowi Paolini. Włoszka skończyła gema podwójnym błędem serwisowym. 4:2 dla Polki i to ona serwuje.

8 czerwca 15:35

Fenomenalna wymiana na 25 piłek rozpoczęła tego gema. Wygrała ją Świątek, podobnie jak chwilę później całego gema. Na bardzo wysokim poziomie stoi na razie ten finał, Paolini podjęła rękawicę! 3:2 dla Polki.

8 czerwca 15:30

Straty błyskawicznie odrobione

Przewaga Paolini nie trwała długo. Teraz zaimponowała returnem, co spowodowało, że wygrała do zera gema przy serwisie rywalki. 2:2 w pierwszym secie.

8 czerwca 15:27

Przełamana Iga Świątek!

Aj, a to niespodzianka! Świetna, widowiskowa i precyzyjna gra Paolini spowodowała, że Świątek straciła swoje podanie. Przegrywa 1:2, za chwilę serwuje Włoszka.

8 czerwca 15:22

Niesamowity gem! Paolini prowadziła w nim 40:0, by po chwili break-pointa miała Świątek, która wygrała cztery kolejne piłki. Grę na przewagi wygrała Włoszka, 1:1.

8 czerwca 15:18

Berkieta przegrał w finale juniorów

Tymczasem Tomasz Berkieta przegrał finał juniorskiego Rolanda Garrosa z Amerykaninem Kaylanem Bigunem 6:4, 3:6, 3:6.

8 czerwca 15:16

Pierwszy gem dla Świątek, ale Paolini kilka razy zaimponowała w dłuższej wymianie. Polka skończyła asem i prowadzi 1:0.