Dwie ostatnie rywalki Iga Świątek odprawiła ekspresowo, ale w półfinale Rolanda Garrosa miała zadanie dużo trudniejsze.
Iga Świątek
2:0 6:2, 6:4
Coco Gauff
Pokaż od:
6 czerwca 16:52

Finał kobiecego Rolanda Garrosa w sobotę o godz. 15. Zapraszamy!

6 czerwca 16:51

- W drugim secie było ciężko, ale cieszę się, że byłam konsekwentna w grze, utrzymałam swoją taktykę. Coco jest w takim wieku, że może tylko rosnąć i dobrze oglądać ją, jak rośnie - mówiła po meczu Iga Świątek jeszcze na korcie.

6 czerwca 16:48

Gem, set, finał Iga Świątek!

Iga Świątek - Coco Gauff 6:2, 6:4. Polka w finale Rolanda Garrosa!

6 czerwca 16:42

Nie, jeszcze nie teraz. Zacięty, 11-minutowy gem jednak dla Coco Gauff. Za chwilę serwuje Świątek po zwycięstwo w tym meczu.

6 czerwca 16:41

Ależ długi gem! Polka miała dwie piłki meczowe, ale gra na przewagi wciąż trwa!

6 czerwca 16:30

Gauff chyba traci już wiarę w sukces, popełnia zdecydowanie zbyt dużo niewymuszonych błędów - jak teraz, posyłając smecz w aut. Pewnie wygrany gem Świątek, 5:3, finał coraz bliżej.

6 czerwca 16:24

Kolejne przełamanie, Świątek zyskuje przewagę!

Pefekcyjny gem w wykonaniu Polki! Gauff serwowała słabo, return Polki dawał jej przewagę w każdej wymianie. Gem wygrany do zera, 4:3 dla Świątek w drugim secie!

6 czerwca 16:22

Mecz wchodzi w decydującą fazę. Publiczność wyraźnie sprzyja Gauff, ale teraz to nie pomogło Amerykance. 3:3.

6 czerwca 16:17

Strata odrobiona błyskawicznie

Szybka reakcja Świątek - dwa wspaniałe returny, wykorzystany break-point. Gauff prowadzi 3:2 w drugim secie, teraz serwuje Polka.

6 czerwca 16:12

Płacz Gauff i przełamanie Polki!

Ależ zażarta dyskusja Gauff z sędzią, zakończona płaczem Amerykanki! Liniowa wywołała aut, ale piłka trafiała w linię i sędzia główna uznała, że to było dobre zagranie Polki. - Na tysiąc procent zagrałabym inaczej - zapewniała Gauff, ale sędzia była nieugięta. Potem miała break-pointa, wreszcie drugiego, wykorzystanego w bardzo widowiskowy sposób. Mamy przełamanie, Amerykanka prowadzi 3:1 w drugim secie.

6 czerwca 16:03

Kapitalna teraz Amerykanka, kończy gema świetnym forhendem. Gauff walczy, by wygrać ten mecz, Polka musi wznieść się na swój najwyższy poziom.

6 czerwca 16:00

Coraz bardziej zdenerwowana Amerykanka. Próbuje różnych rozwiązań, teraz próbowała skończyć piłkę skrótem, ale piłka wpadła w siatkę i gem dla Świątek. 1:1 w drugim secie.

6 czerwca 15:56

Duże ciężary dla Gauff w pierwszym - serwisowym - gemie drugiego seta. Popełniła w nim dwa podwójne błędy serwisowe, ale i zagrała dwa asy. Wygrała na przewagi, teraz serwuje Polka.

6 czerwca 15:54

Tymczasem na trybunach...

6 czerwca 15:48

Pierwszy set dla Igi Świątek!

Finał coraz bliżej, ale nie może być inaczej, skoro Coco Gauff w pierwszym secie popełniła aż 16 niewymuszonych błędów. Polka wygrywa seta 6:2, nie jest to spacerek, ale i nie marsz na Everest.

6 czerwca 15:43

Gdy Gauff poprawia pierwszy serwis, od razu sprawia kłopoty swojej rywalce. Teraz pewnie wygrała gema przy swoim podaniu, 5:2 dla Świątek, za chwilę Polka będzie serwowała po seta.

6 czerwca 15:41

Gem z króciutką historią, wygrany przez Świątek do zera. Ta "historia" to 20-podaniowa, widowiskowa wymiana. 5:1.

6 czerwca 15:38

Drugie przełamanie Świątek, przewaga rośnie

Szwankuje serwis Coco Gauff, co doskonale returnująca Iga Świątek brutalnie wykorzystuje. Drugie przełamanie, Polka prowadzi 4:1 z przewagą dwóch przełamań.

6 czerwca 15:34

Świetny teraz, widowiskowy gem w wykonaniu obu zawodniczek. W jednej z piłek Gauff zagrała perfekcyjnego loba, Świątek już zbierała się do smecza, ale ostatecznie zrezygnowała. Piłka uderzyła w linię... Miała kłopoty Polka, broniła break-pointa, ale ostatecznie prowadzi 3:1.

6 czerwca 15:26

To nie będzie spacerek, jak w poprzednich rundach z Anastazją Potapową i Marketą Vondrousovą, gdy w dwóch meczach Iga Świątek straciła jednego... gema. Coco Gauff stawia dużo bardziej zacięty opór, teraz pewnie wygrała gema przy swoim serwisie. 2:1 dla Polki, teraz ona serwuje.