Iga Świątek pokonuje kolejne przeszkody na drodze do swojego czwartego triumfu na kortach Rolanda Garrosa. Dziś wygrała z Marketą Vondrousovą mecz o półfinał turnieju w Paryżu.
Iga Świątek
1:0 6:0, 5:2
Marketa Vondrousova
Pokaż od:
4 czerwca 14:38

Marion Bartoli przeprowadziła szybki wywiad z Polką jeszcze na korcie. - Serwowałam lepiej, niż w poprzednich meczach, co dawało mi dodatkową przewagę. Jestem szczęśliwa, że zachowałam koncentrację. Staram się nie brać za dużo na swoje barki, skupiam się na sobie, traktuję każdy mecz jak osobne wyzwanie - mówiła Polka. - Wszystkim z Polski dziękuję za przyjazd i za wsparcie - dodała po polsku.

4 czerwca 14:35

To była totalna dominacja Polki, prawdziwej Królowej Paryża. W półfinale Iga Świątek zagra z Coco Gauff, z którą bilans meczów ma porażający: 10-1. Tak, także w tym meczu będzie faworytką.

4 czerwca 14:33

Gem, set, mecz Iga Świątek

Koniec! Iga Świątek w półfinale Rolanda Garrosa po pokonaniu Markety Vondrousovej 6:0, 6:2!

4 czerwca 14:30

Jeszcze jeden gem i po meczu. Teraz Vondrousova zagrała dwie piłki precyzyjnie, w narożnik kortu, ale to i tak za mało na świetną dziś Świątek. Świątek - Vondrousova 5:2 w drugim secie.

4 czerwca 14:26

Drugi gem w meczu dla Vondrousvej, ten mecz jeszcze potrwa. Czeszka walczy. Świątek - Vondrousova 4:2 w drugim secie, wciąż przewaga jednego przełamania na korzyść Polki.

4 czerwca 14:22

Co prawda w tenisie w każdej chwili można odwrócić losy meczu, ale to raczej nie będzie ten przypadek. Vondrousova już nawet nie biega do trudnych piłek. Świątek - Vondrousova 4:1 w drugim secie.

4 czerwca 14:18

Coraz gorzej czuje się Czeszka i fizycznie, i psychicznie. Oddycha ciężko, denerwuje często, co ułatwia sprawę Polce. Świątek - Vondrousova 3:1 w drugim secie.

4 czerwca 14:14

Małe, prawdopodobnie przejściowe kłopoty Świątek z koncentracją. Przy swoim podaniu przegrywała 0:30 i 30:40. Obroniła jednak break-pointa, ruszyła z kontrą i wygrała gema. Świątek - Vondrousova 2:1 w drugim secie.

4 czerwca 14:09

Jest! Pierwszy wygrany gem w tym meczu przez Czeszkę! Tym razem przy swoim podaniu była niemal bezbłędna, ale widać, że będzie jej ciężko, wygląda na solidnie zmęczoną. Świątek - Vondrousova 1:1 w drugim secie.

4 czerwca 14:06

Wciąż nie ma nic do powiedzenia w tym meczu Marketa Vondrousova. Świątek - Vondrousova 1:0 w drugim secie.

4 czerwca 14:00

Pierwszy set dla Igi Świątek

Znów mamy do czynienia z niesamowitym pokazem mocy Igi Świątek. Gra przecież z szóstą rakietą świata, zwyciężczynią ostatniego Wimbledonu, a odprawia ją w pierwszym secie 6:0 w niespełna pół godziny. To jest przepaść!

4 czerwca 13:56

Bardzo mocny i jednocześnie urozmaicony kierunkowo serwis Igi Świątek nie rywalce przestrzeni do tego, by odpowiedzieć. Efekt: szybko wygrany gem przez liderkę rankingu. Świątek - Vondrousova 5:0.

4 czerwca 13:53

Drugie przełamanie w pierwszym secie

Ależ walka w czwartym gemie! Blisko 11 minut trwała rywalizacja, Czeszka grała dobrze, ale Polka - perfekcyjnie. Dwa razy w decydującej wymianie zagrała w linię, niesamowita precyzja Igi Świątek. Świątek - Vondrousova 4:0.

4 czerwca 13:50

Już dziesięć minut trwa czwarty gem! Trwa zacięta walka na przewagi.

4 czerwca 13:39

Nie stawia na razie wielkiego oporu Czeszka. Świątek - Vondrousova 3:0.

4 czerwca 13:37

Pierwsze przełamanie!

Brawo Iga Świątek! Doskonały return Polki daje jej pierwsze przełamanie w meczu. Świątek - Vondrousova 2:0.

4 czerwca 13:34

Pierwszy gem wygrany przez Polkę pewnie, do 15. Spokojna na razie gra Świątek, ale to początek meczu, tu nie wszystko musi pójść z górki.

4 czerwca 13:31