Bez straty seta kroczy Iga Świątek ku finałowi wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Teraz ostatnia przeszkoda - brazylijska tenisistka Beatriz Haddad Maia.
Iga Świątek
2:0 6:2, 7:6
Beatriz Haddad Maia
Pokaż od:
8 czerwca 21:03

O tym niesamowitym meczu prosto z Paryża pisze Marek Deryło.

Pilne 8 czerwca 21:00

Iga Świątek w finale Rolanda Garrosa!

Polka wygrała z Beatriz Haddad Maią 6:2, 7:6!

8 czerwca 20:58

I będzie kolejna piłka meczowa, Świątek - Haddad Maia 8:7 w tie-breaku.

Pięknie broni się Brazylijka! Długa wymiana zakończona precyzyjnym zagraniem w linię! Świątek - Haddad Maia 7:7 w tie-breaku.

8 czerwca 20:56

Meczbol dla Polki! Świątek - Haddad Maia 7:6 w tie-breaku.

8 czerwca 20:55

Setbol obroniony, Brazylijka trafia w siatkę. Świątek - Haddad Maia 6:6 w tie-breaku.

8 czerwca 20:54

Piłka setowa dla Brazylijki. Świątek - Haddad Maia 5:6 w tie-breaku.

8 czerwca 20:53

Polka odrabia straty! Świątek - Haddad Maia 5:5 w tie-breaku.

8 czerwca 20:51

Niedobrze. Świątek - Haddad Maia 3:5 w tie-breaku.

8 czerwca 20:48

Świątek - Haddad Maia 2:3 w tie-breaku.

8 czerwca 20:46

Świątek - Haddad Maia 1:2 w tie-breaku.

8 czerwca 20:44

Mini-break, Świątek - Haddad Maia 0:1 w tie-breaku.

8 czerwca 20:43

Będzie tie-break, bo Haddad Maia nie wypuściła gema przy swoim podaniu. 6:6.

8 czerwca 20:38

Serwisem wygrała teraz gema Polka. Zagrywała piorunująco mocno i z zegarmistrzowską precyzją, czego skutkiem była wygrana do zera. 6:5 dla Świątek w drugim secie.

8 czerwca 20:35

Walczy Brazylijka pięknie, trzeba to przyznać. Teraz gem pewnie wygrany przez nią, mamy remis 5:5 w drugim secie.

8 czerwca 20:30

Cztery break-pointy obroniła teraz Świątek! Była w wielkich opałach, wyszła z nich, wygrała gema na przewagi i prowadzi 5:4 w drugim secie!

8 czerwca 20:22

Ależ wyrównany jest drugi set. Teraz Haddad Maia uderzała mocno i celnie, wygrała gema przy własnym podaniu. 4:4.

8 czerwca 20:17

Ależ gem! Broniła w nim Świątek break-pointa, doprowadziła do gry na przewagi, a ostatnią wymianę - złożoną z ponad 20 piłek - wygrała szczęśliwie, ocierając piłkę o taśmę i trafiając nią w linię! 4:3 dla Polki w drugim secie.

8 czerwca 20:10

Uff, odrabia straty Świątek. Grając w upale, obie zawodniczki są już zmęczone. 3:3 w drugim secie.

8 czerwca 20:03

Gem dla Świątek, ale Polka wygrywa swoje piłki z mozołem. Liderka rankingu WTA zmienia obuwie. Może to spowoduje, że odzyska inicjatywę w drugim secie?