Grają dwie najwyżej rozstawione tenisistki turnieju WTA 500 w Katarze. W ubiegłym roku Iga Świątek pokonywała Jessicę Pegulę często, w tym sezonie po meczu z nią płakała - przegrała w styczniu 2:6, 2:6.
Iga Świątek
6:3, 6:0
Jessica Pegula
Pokaż od:
Pilne 18 lutego 17:24

Iga Świątek wygrała turniej w Katarze! Obroniła tytuł, pokonując w finale Jessicę Pegulę 6:3, 6:0. 21-letnia Polka zagrała fantastyczny mecz, choć warunki były bardzo trudne - wiał wiatr zimny i mocny, kibice na trybunach oglądali finał w kurtkach i czapkach.

To 12. turniej wygrany przez naszą reprezentantkę w jej karierze, pierwszy w tym sezonie. Nie ostatni, tego można być właściwie pewnym.

18 lutego 17:16

5:0 dla Świątek.

18 lutego 17:13

4:0 dla Świątek w drugim secie. Nie przegra już tego meczu, jest dziś zbyt dobra.

18 lutego 17:07

Błedy Peguli, Świątek znowu przełamuje. Już 3:0 dla Polki, wygrana coraz bliżej.

18 lutego 17:04

As serwisowy na koniec gema i mamy 2:0 dla Świątek w drugim secie.

18 lutego 17:01

Forhend Igi Świątek, mała próbka:

18 lutego 16:59

Iga Świątek przełamuje Jessicę Pegulę na początku drugiego seta. 1:0.

18 lutego 16:57

Zaczynamy drugiego seta. Serwuje Pegula.

18 lutego 16:53

Pierwszy set dla Igi Świątek! 6:3, obrona tytułu coraz bliżej.

18 lutego 16:51

Bardzo dobrze returnująca dziś Świątek znów przełamuje przeciwniczkę. Wygrywa 5:3 i jeśli teraz utrzyma podanie, wygra pierwszego seta.

18 lutego 16:46

Świątek przełamana. Wciąż prowadzi - 4:3 - ale serwować będzie Pegula.

18 lutego 16:45

Ajjjj, 15:40. Świątek musi gonić przy swoim serwisie.

18 lutego 16:42

Jessica Pegula popełniła już trzy podwójne błędy serwisowe, Świątek - ani jednego.

Mamy przełamanie! 4:2 dla Świątek, która będzie teraz serwować.

18 lutego 16:39

Iga Świątek walczy o przełamanie rywalki. Przegrywała 15:40, ale mamy równowagę. Świetna gra bekhendem.

18 lutego 16:34

3:2 dla Świątek. Gem przy własnym serwisie wygrany do zera. Pegula próbowała zaskoczyć Polkę skrótem, ta bez problemu dobiegła i bardzo precyzyjnie odegrała tuż przy linii.

18 lutego 16:31

Forhendowe pomyłki Świątek i mamy remis. 2:2.

18 lutego 16:28

Wiatr jest mocny i zimny. Kibice siedzą w kurtkach, czapkach lub kapturach.

18 lutego 16:27

Pegula odrabia straty. Wygrała gema przy serwisie Świątek i będzie serwować. Przegrywa z Polką 1:2 w pierwszym secie.

18 lutego 16:23

Mamy przełamanie! Świątek wychodzi na prowadzenie 2:0. Świetny początek finału dla Polki.