Magda Linette na tegorocznym Australian Open zrobiła już więcej, niż ktokolwiek się spodziewał - awansowała do półfinału, osiągnęła swój życiowy sukces. Ale kto powiedział, że to koniec? Polka walczy o finał, jej rywalką jest Aryna Sabalenka.
Magda Linette
0:2 6:7 (1), 2:6
Aryna Sabalenka
Pokaż od:
26 stycznia 13:29

- Magda jest niesamowita, grała świetnie, zwłaszcza na początku meczu - powiedziała na korcie finalistka Australian Open, Aryna Sabalenka.

26 stycznia 13:26

To był piękny turniej w wykonaniu Magdy Linette. A półfinałowy mecz opisał Marek Deryło.

26 stycznia 13:25

Sabalenka w finale Australian Open

Gem, set, mecz Sabalenka. Białorusinka awansuje do finału Australian Open, wielkie brawa dla Magdy Linette za wspaniały występ w tym turnieju. Polka przegrywa półfinał 6:7, 2:6.

26 stycznia 13:21

Linette broni piłki meczowe!

Niesamowity gem! Sabalenka była już bliziutko zwycięstwa, miała trzy piłki meczowe. Polka obroniła wszystkie, wyprowadziła kontrę i pozostała w tym meczu! 2:5 w drugim secie, teraz serwuje Białorusinka.

26 stycznia 13:13

Aj, wielka szkoda... Miała Magda Linette aż trzy break pointy, nie wykorzystała żadnego. A potem znów piorunująco zaserwowała Sabalenka i prowadzi już w drugim secie 5:1.

26 stycznia 13:06

Niestety, ucieka ten mecz Polce, jej rywalka ma już podwójne przełamanie, jest 1:4 w drugim secie. Obie są już bardzo zmęczone.

26 stycznia 13:03

Przewaga Białorusinki w drugim secie

Sabalenka zyskuje przewagę, czyżby Linette traciła siły? 1:3.

26 stycznia 12:58

Aj, niedobrze... Magda Linette przegrywa gema przy swoim serwisie. 1:2 w drugim secie, za chwilę serwuje Sabalenka.

26 stycznia 12:55

Nadal obserwując ten mecz trudno odgadnąć, która z zawodniczek jest piąta, a która w piątej dziesiątce rankingu WTA. Bardzo wyrównany pojedynek, teraz gem serwisowy dla Sabalenki, 1:1 w drugim secie.

26 stycznia 12:51

Było już niewesoło w pierwszym gemie drugiego seta, Polka przy swoim serwisie przegrywała 0:30. Potrafiła jednak odrobić tę stratę, wygrała cztery kolejne piłki i prowadzi w secie 1:0.

26 stycznia 12:44

Pierwszy set dla Sabalenki

Tie-break świetnie rozegrany przez Białorusinkę, wygrany 7:1. Mecz jest twardy, zacięty, Polka musi teraz dać z siebie wszystko, by wyrównać stan meczu.

26 stycznia 12:41

Najgorzej, 0:6, sześć piłek setowych dla Sabalenki.

26 stycznia 12:40

Jeszcze gorzej, 0:4.

26 stycznia 12:38

Niedobrze, 0:2 w tie-breaku.

26 stycznia 12:37

6:6, tie-break w pierwszym secie! Wielkie kłopoty miała Polka w tym gemie, przegrywała 0:30, ale odrobiła straty i wciąż może wygrać pierwszą partię.

26 stycznia 12:31

Seria potężnych zagrań Sabalenki, na które Linette nie znajduje odpowiedzi. 5:6, Polka teraz musi wygrać gema przy swoim podaniu, by doprowadzić do tie-breaka w pierwszym secie.

26 stycznia 12:28

Remis 5:5 w pierwszym secie. Świetnie gra niżej notowana Polka: dobrze działa jej serwis, funkcjonuje bekhend. Obserwujemy bardzo wyrównany pojedynek.

26 stycznia 12:23

Teraz gem bez historii, zakończony asem serwisowym Sabalenki. Białorusinka właśnie przypomniała światu, jak potężnie potrafi serwować. 4:5.

26 stycznia 12:20

Świetna gra Polki! Teraz mocny serwis, dwa razy zagrany potężny bekhend po linii i mamy remis 4:4 w pierwszym secie.

26 stycznia 12:17

Białorusinka utrzymuje swoje podanie, choć dwa returny Linette mogły zaimponować. 3:4 w pierwszym secie.