Mecz z Walią ma dla reprezentacji Polski kolosalne znaczenie - trzeba co najmniej zremisować, by zostać w elicie Ligi Narodów. Dla piłkarzy trenera Michniewicza to spotknie jest ostatnią szansą by zaimponować selekcjonerowi, bo więcej meczów przed wyborem kadry na mundial w Katarze już nie będzie.
Walia
0:1 0:0
Polska
Zobacz szczegóły

Bramka: 0:1 Świderski (58.)
Walia: Hennessey - C. Roberts (85. Thomas), Rodon, Cabango, Norrington-Davies Ż (58. Moore Ż) - James, Morrell, Levitt (72. Colwill), N. Williams Ż - Bale, Johnson Ż.
Polska: Szczęsny - Kiwior, Glik Ż, Bednarek - Zalewski, Żurkowski (83. Szymański), Krychowiak Ż, Bereszyński Ż (90. Gumny) - Zieliński - Lewandowski, Świderski (65. Piątek).
Sędzia: Andris Treimanis (Łotwa)

Pokaż od:
25 września 22:42

I na koniec - świeżutka relacja z tego meczu autorstwa Rafała Steca.

25 września 22:41

Koniec meczu. Walia - Polska 0:1!

90+5. min - Koniec meczu! Polska wygrała z Walią 1:0 i utrzymała się w najwyższej dywizji Ligi Narodów!

25 września 22:38

90+4. min - Oblężenie polskiej bramki. Czy to przetrwamy?

25 września 22:36

90+2. min - Ufff, było blisko... Dośrodkowanie z lewej strony boiska, Bale strzelał głową, trafił piłką w poprzeczkę!

25 września 22:35

90+1. min - Doskonały Jakub Kiwior! Przez cały mecz nasz obrońca jest niezwykle pewny, teraz blokuje strzał Bale'a.

25 września 22:34

90. min - Ten mecz potrwa jeszcze pięć minut.

90. min - Zmiana u Polaków, Gumny za ukaranego chwilę wcześniej żółtą kartką Bereszyńskiego.

25 września 22:30

86. min - Szarża Jamesa lewą stroną boiska, Walijczyk zgubił Bereszyńskiego. James ostro zagrywał w pole karne, ale Szczęsny złapał piłkę. A po chwili znów Szczęsny górą po dośrodkowaniu Colwilla!

25 września 22:27

83. min - Zmiana u Polaków. Sebastian Szymański za Żurkowskiego.

25 września 22:26

82. min - Walijczycy już w natarciu totalnym, ale bez efektów. Polacy mają więcej miejsca na połowie rywala. Teraz strzelał Zalewski - niecelnie.

25 września 22:21

77. min - To jest mecz Wojciecha Szczęsnego! Teraz James strzelał z narożnika pola karnego, polski bramkarz odbija piłkę na róg!

25 września 22:20

76. min - Podniosły moment w Cardiff - walijscy kibice odśpiewaniem hymnu a'capella próbują ponieść do boju swoich piłkarzy.

25 września 22:18

74. min - Walijczycy w ataku, ale Polacy coraz mądrzej i skuteczniej opanowują piłkę w środku pola i też wyprowadzają ataki. Teraz do dośrodkowania Żurkowskiego skakał Kiwior, nie trafił w piłkę, jego za to trafił walijski obrońca. Cierpiał Polak, ale może grać dalej.

25 września 22:11

68. min - Oj, to się naszemu kapitanowi nie zdarza - najpierw nie w tempo podał do Piątka, chwilę później zupełnie nieudanie posłał piłkę na aut bramkowy.

25 września 22:09

67. min - Gigantyczny tumult na stadionie niesie Walijczyków. Atakują zaciekle, zadaniem Polaków jest teraz uspokojenie gry.

25 września 22:08

65. min - Zmiana w reprezentacji Polski. Strzelca gola Karola Świderskiego zastępuje Krzysztof Piątek.

25 września 22:04

60. min - Znów kapitalny Szczęsny, bo Walijczycy rzucili się do odrabiania strat. Teraz świetny strzał Johnsona, nasz bramkarz odbija piłkę na róg.

Pilne 25 września 22:03

Gol dla Polski! Prowadzimy z Walią!

58. min - GOOOOOOL DLA POLSKI! Prowadzimy w Cardiff! Świetna akcja Polaków. Kiwior znalazł na linii pola karnego Lewandowskiego, a kapitan zagrał niesamowicie - z pierwszej piłki, do wbiegającego Świderskiego. I ten ładnym strzałem pokonał bramkarza, prowadzimy w Cardiff!

25 września 21:55

50. min - Ostre starcie Glika i Jamesa w polskim polu karnym. Walijczycy są przekonani, że ich piłkarz był faulowany, sędzia był innego zdania. Sytuacja nie była jednak jednoznaczna...

25 września 21:49

46. min - Drugą połowę meczu obie drużyny zaczynają bez zmian w składach.