Belgia może jawić się naszym piłkarzom jako rywal z koszmaru, niespełna tydzień temu przegrali w Brukseli 1:6. - Drużyna rodzi się wtedy, gdy razem zapłacze - powiedział trener Czesław Michniewicz zapewniając, że w reprezentanci wyrzucili z głów tamtą klęskę.
Pokaż od:
14 czerwca 22:37

90+3. min - Koniec meczu. Polska - Belgia 0:1.

14 czerwca 22:33

90. min - Ależ akcja Polaków! Piękna, piłka szła po sznurku: Szczęsny, Grosicki, Klich, Lewandowski i w końcu Świderski głową - w słupek!

14 czerwca 22:31

87. min - Akcja Polaków, Cash w kierunku Grosickiego, ale piłka trafia do Świderskiego. Ten strzela z półobrotu, niemal doskonale - niemal, bo tuż nad poprzeczką.

14 czerwca 22:29

85. min - Kotłowanina przed belgijską bramką, bez większych efektów, nikt tu nie potrafił dobrze uderzyć, piłka po strzale Żurkowskiego utkwiła w gąszczu nóg rywali.

14 czerwca 22:26

83. min - I znów Szczęsny ratuje sytuację, zbija piłkę na róg po potężnym uderzeniu Trossarda.

14 czerwca 22:25

81. min - Belgowie na chwilę byli w defensywie, ale teraz już znów sytuacja wydaje się przez nich opanowana. Teraz strzelał Vanaken, Szczęsny pewnie złapał piłkę.

14 czerwca 22:19

76. min - Znów groźnie pod belgijską bramką! Strzał głową Glika po dośrodkowaniu Klicha z prawej strony boiska, piłka mija słupek.

14 czerwca 22:18

75. min - Aj, niewiele brakowało... Lewandowski z wolnego, piłka musnęła jednego z rywali w murze i wyszła na róg, tuż nad poprzeczką belgijskiej bramki!

14 czerwca 22:17

74. min - Błysk geniuszu Lewandowskiego: kapitan najpierw odebrał piłkę rywalowi, potem wdał się w drybling i wywalczył rzut wolny.

14 czerwca 22:15

71. min - Polacy nieoczekiwanie w natarciu, choć jedynym sposobem na zbliżenie się do bramki rywala jest szybki atak. Teraz piłka odebrana przez Żurkowskiego i dośrodkowana przez niego - wybitnie niecelnie.

14 czerwca 22:12

69. min - Kontra Polaków, wreszcie z przewagą liczebną! Piłkę dostaje Lewandowski, ale źle przyjmuje, bramkarz wyjaśnia sytuację.

14 czerwca 22:11

68. min - Zmiany w reprezentacji Belgii dają jej nowe paliwo. Teraz szarżował Openda, chybił.

14 czerwca 22:06

63. min - Siadło tempo tego meczu, choć Polacy coraz częściej zakładają wysoki pressing i w ten sposób próbują zagrozić Belgom.

14 czerwca 22:01

57. min - Z boiska schodzą Zieliński i Zalewski, pojawiają się na niej Świderski i Frankowski.

14 czerwca 21:58

55. min - Trener Michniewicz szykuje pierwszą zmianę, na boisko wejdzie Karol Świderski.

14 czerwca 21:56

52. min - Długo i cierpliwie budowaną akcję Belgów strzałem kończy T. Hazard. Na szczęście dla nas chybił.

14 czerwca 21:52

49. min - Obraz meczu się nie zmienił: Belgowie mają piłkę i w nią grają, Polacy tylko za nią biegają.

14 czerwca 21:48

46. min - Zaczynamy drugą połowę meczu. Na cuda nie liczymy, ale oby była choć trochę lepsza w wykonaniu reprezentantów Polski.

14 czerwca 21:34

Polska - Belgia 0:1

45. min - Sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Polska - Belgia na razie 0:1, przegrywamy zasłużenie, mogliśmy przegrywać wyżej.

14 czerwca 21:33

44. min - Jest wreszcie niezła akcja Polaków! Cash, Lewandowski, wreszcie uderza Zalewski - niepilnowany, w dogodnej sytuacji. Strzał piłkarza Romy jest jednak bardzo niecelny.