Szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego został gen. Jarosław Stróżyk, szefową Służby Wywiadu Wojskowego - płk Dorota Kawecka - poinformował we wtorek wiceszef MON Cezary Tomczyk. MON podjął decyzję o pozbawieniu Antoniego Macierewicza samochodu służbowego oraz ochrony przez Żandarmerię Wojskową. O godz. 14 rozpoczęły się obrady Sejmu, podczas których przyjęto uchwałę ws. zmian w mediach publicznych. Wielu posłów PiS nie uczestniczyło w głosowaniu, bo poszli do siedziby TVP.
Pokaż od:
20 grudnia 00:27

Na dziś to wszystko. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo.

20 grudnia 00:20
20 grudnia 00:03
20 grudnia 00:00

Kaczyński: Politycy PiS będą robili dyżury po 10 osób w TVP

- Politycy PiS będą robili dyżury po 10 osób w TVP - przekazał we wtorek późnym wieczorem prezes PiS Jarosław Kaczyński. Poinformował, że tworzony jest harmonogram tych dyżurów.

19 grudnia 23:54

Politycy PiS w siedzibie TVP

Siedziba TVP Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Wiecu ' W obronie Telewizji Publicznej '
Siedziba TVP Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Wiecu ' W obronie Telewizji Publicznej ' Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Siedziba TVP Mariusz Błaszczak podczas Wiecu ' W obronie Telewizji Publicznej '
Siedziba TVP Mariusz Błaszczak podczas Wiecu ' W obronie Telewizji Publicznej ' Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Zamiast głosować na sali sejmowej, kilkudziesięciu polityków PiS pod wodzą prezesa Jarosława Kaczyńskiego pojechało we wtorek w nocy do gmachu TVP - okupują budynek 'w obronie' upartyjnionych mediów publicznych. Do środka nie wpuścili niezależnych dziennikarzy. Warszawa, 19 grudnia 2023 r.
Zamiast głosować na sali sejmowej, kilkudziesięciu polityków PiS pod wodzą prezesa Jarosława Kaczyńskiego pojechało we wtorek w nocy do gmachu TVP - okupują budynek 'w obronie' upartyjnionych mediów publicznych. Do środka nie wpuścili niezależnych dziennikarzy. Warszawa, 19 grudnia 2023 r. Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Siedziba TVP Wiec ' W obronie Telewizji Publicznej '
Siedziba TVP Wiec ' W obronie Telewizji Publicznej ' Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

19 grudnia 23:41
19 grudnia 23:39

- Dla Donalda Tuska najważniejsza jest propaganda, spacyfikowanie wolnego słowa, więc prawdopodobnie chcą przeprowadzić wiele rzeczy, o których Polacy mają nie wiedzieć - stwierdziła Joanna Lichocka w siedzibie TVP. 

19 grudnia 23:31

Morawiecki w siedzibie TVP: Jaka to demokracja, kiedy jest monopol medialny

- Jaka to demokracja, kiedy jest monopol medialny. Większość portali, stacji telewizyjnych i radiowych podaje informacje na jedną modłę, a my chcemy mieć informacje oświetlone z różnych stron i TVP daje taką możliwość. Nie chcemy monopolu jak za czasów PZPR. Koalicja ośmiu gwiazdek chce zmonopolizować informacje. Jeden z jej polityków powiedział, że komisje śledcze ruszą, gdy przejmą już TVP, co oznacza, że chcą całkowicie zmonopolizować media. Pozwólcie na pluralizm - stwierdził były premier Mateusz Morawiecki, który również pojawił się na Woronicza. Fotografuje się tam z pracownikami TVP. 

19 grudnia 23:23
19 grudnia 23:18

W TVP jest też Jacek Sasin

19 grudnia 23:13

Kaczyński w TVP: To operacja, która ma doprowadzić do stanu, w którym opozycji nie ma

Jarosław Kaczyński w TVP: - Demokrację tworzą obywatele i oni muszą mieć dostęp do różnej interpretacji informacji. W latach 2007-2015 przekaz we wszystkich mediach był jednolity, to niszczyło demokrację, ale nie było tak tragicznie, udało nam się przejąć władzę. 

- Ale dzisiaj chodzi o coś ważniejszego, to operacja, która ma doprowadzić do stanu, w którym opozycji nie ma, stan podobny do tego, który mamy w Rosji, choć wiele jego aspektów będzie się różniło. A w efekcie jest to plan, by Polska była terenem zamieszkanym przez Polaków ale zarządzanym z zewnątrz. Polska ma prawo powiedzieć nie, bo na wielu etapach jest prawo weta, ale Tusk nie chce powiedzieć nie. Jesteśmy tu, bo chcemy bronić pluralizmu mediów, demokracji i niepodległości.

- Wiele działań rządzącej koalicji podobnych jest do tego, co działo się w latach 40, np. przeciwnicy demokracji twierdzą, że tej demokracji bronią. To wiele razy w historii się udawało. Telewizja publiczna była - nie zawsze skuteczną - ale jednak odtrutką na tego typu działania - dodał.  Prezes PiS z innymi zebranymi skandował "wolne media".

19 grudnia 23:02
19 grudnia 22:58

Kaczyński w siedzibie TVP: Nie ma demokracji bez pluralizmu politycznego i bez silnych mediów antyrządowych

- To obrona demokracji, bo nie ma demokracji, bo nie ma demokracji bez pluralizmu politycznego i bez silnych mediów antyrządowych, a tak się składa, że w naszym kraju są to media publiczne i to się w najbliższej perspektywie nie zmieni. Dlatego bronimy mediów publicznych i prawa do informacji - stwierdził Jarosław Kaczyński, który również pojawił się pod siedzibą TVP. - Władza uważa, że zwykły człowiek nie powinien nic wiedzieć, a my uważamy wprost przeciwnie - że powinien wiedzieć wszystko. Stąd ta nasza obrona. Ale to też obrona polskiej niepodległości. Polacy niepoinformowani o tym co się dzieje, mogą bezwiednie godzić się na takie rzeczy, a traktowanie UE jako dobrego wujka, to u nas powszechna tendencja - dodał. 

19 grudnia 22:42

W TVP pojawił się też m.in. poseł Marek Suski

19 grudnia 22:36

Politycy PiS zamieszczają w mediach społecznościowych zdjęcia z siedziby TVP.

19 grudnia 22:29
19 grudnia 22:26

- Gdybyśmy żyli w normalnej demokracji to taka uchwała nie miałaby żadnego znaczenia, bo ona nie może niczego zmienić - skomentował Marek Ast z PiS w TVP Info.

19 grudnia 22:22
19 grudnia 22:18

Posłów PiS nie ma w ławach poselskich, bo są w siedzibie TVP - informuje dziennikarz TVN24. Ponad 100 posłów PiS nie brało udziału w wieczornych głosowaniach.

19 grudnia 22:15

Posłowie wygłaszają teraz oświadczenia poselskie.