- Myślę, że narracja władzy powinna być obecna w mediach, ale jako jedna z wielu. Tu mamy jednak do czynienia z większym problemem. Istnieje taki nurt i bez wątpienia Prawo i Sprawiedliwość w tym nurcie się mieści, pewnej ideologizacji rzeczywistości. Im bardziej obraz rzeczywistości jest ideologizowany, tym trudniej znaleźć porozumienie w ramach porządku demokratycznego, tym więcej trzeba przekonywać, że prawda jest po naszej stronie. To jest problem szerszy niż tylko media. Jak wiemy, jest to problem, który mamy od ponad 20 lat, z wizją państwa, które jest państwem zideologizowanym - mówi Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, gość Agnieszki Kublik w Temacie dnia 'Gazety Wyborczej'.

Zmiany w mediach publicznych, które wprowadza nowa władza są zaskakujące i dotąd niespotykane. Pierwszy raz od 26 lat mamy do czynienia z sytuacją, kiedy członek rządu mianuje bez żadnego konkursu, ani kryteriów szefa telewizji oraz publicznego radia. Art. 213 Konstytucji mówi o tym, że na straży wolności słowa i prawa do informacji stoi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jak zapewnia Jan Dworak, organ ten spotyka się z zarządami mediów publicznych i zwraca uwagę na ich działania. Gość Tematu dnia odniósł się też do sytuacji dyscyplinarnego zwolnienia z pracy Kamila Dąbrowy za puszczanie hymnu Polski na antenie radia w ramach protestu. Zdaniem Jana Dworaka, decyzja o zwolnieniu dyscyplinarnym była niewłaściwa, a sytuacja powinna się skończyć w Sądzie Pracy.

W ramach 'Tematu dnia Gazety Wyborczej' redaktorzy 'Gazety Wyborczej' wspólnie z gośćmi omawiają aktualne wydarzenia w Polsce. Wyborcza.pl zaprasza internautów do oglądania kolejnych odcinków programu.

Obejrzyj pozostałe odcinki Tematu dnia 'Gazety Wyborczej'
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jako byly zwolennik PO wstydze sie, ze bylem "zwolennikiem" Dworaka i pokornych dziennikarzy w osobach tomusia lisa, Tadli, Kraski, Tacika, takiej niby blondyny ktorej nazwisko wypadlo mi z pamieci i paru innych pomniejszych niby dziennikarzy. Wstydze sie.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  `