W wieczór wyborczy w redakcji 'Gazety Wyborczej' odbyła się debata z udziałem ekspertów. W dyskusji udział wzięli: były prezydent Aleksander Kwaśniewski, redaktor naczelny 'Gazety Wyborczej' Adam Michnik, prof. Ewa Marciniak Ewa Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych i redaktor naczelny kwartalnika 'Liberté!' Leszek Jażdżewski.

- W każdej partii chodzi o władzę, ale mnie się wydaje, że w Platformie, z potknięciami, z błędami, jednak był pewien pomysł na budowanie Polski proeuropejskiej, normalnej, cywilizowanej, rynkowej, demokratycznej. I tutaj się zgadzam z tym, co mówi prezydent Kwaśniewski - dzisiaj ten model przegrał, dostał czerwona kartkę. I co wynika z tego? Wynika z tego parę rzeczy. Po pierwsze trzeba się zapytać, co takiego PiS zaproponował społeczeństwu, że społeczeństwo zdecydowało się obdarzyć go tak wielkim zaufaniem - mówi Adam Michnik, redaktor naczelny 'Gazety Wyborczej'.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kraj, ktory osiagal najlepsze wyniki ekonomiczne w calej Europie Wschodniej, czyli Polska postanowil przejac zasady polityczne kraju, ktory ma najgorsze wyniki ekonomiczne, czyli Wegier. Jak zwykle Polacy - Nieboracy zadziwili swiat swoja bezmierna glupota. BRAWO!!!
  już oceniałe(a)ś
  8
  3
  Polacy są łatwowierni. Wierzą w gruszki na wierzbie, które obiecywał PIS. 500 zł. na każde dziecko, darmowe leki dla ludzi, którzy ukończyli 72 lata, wybudowanie nowych przedszkoli, nie będą zamykali nierentownych kopalni itd. itp. Teraz powiedzą, że nie mogą zrealizować tych obietnic, bo PO zostawiła im pusty skarbiec.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Po 8 latach rządów jakiejkolwiek partii ludzie chcą zmiany. Nikt nie pyta o programy i osobowości, ważne jest że będzie inaczej, nieważne czy lepiej.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  PiS uwiódł Grażyny i Januszów. PO o nich zapomniało. Zapomniało też o biedocie ze zlikwidowanych PGRów. Zasiłkami na tanie wina tematu się nie załatwi. Brudna bielizna pod choćby garniturem od Armaniego prędzej czy później ujawni, że jest zaniedbana.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie takie pytanie tu należy zadać (co PIS zaproponował społeczeństwu), tylko co zrobiła PO że to społeczeństwo się tak wkoourwiło. Sukces PIS pokazuje jeszcze jedno, społeczeństwo nie wierzy głównym mediom, które to robiły co mogły by ten PIS obrzydzić, wyśmiać. ProPOwska propaganda na gó... się zdała, rzekłbym nawet że pomogła wygrać PISowi.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  Europa cywilizowana? Z roku na rok widze w Europie coraz mniej cywilizacji. Coraz wiecej szmat na glowach, brudu, strachu, przemocy, biedy - slowem - multi kulti .. Moze nie jest to model godny nasladowania .. Po wielu latach wysilkow Polska wsiadla do Europejskiego pociagu .. Nie zdajac sobie sprawy ze pociag wykolei sie za nastepnym zakretem .. Silne NATO jest dla Polski koniecznoscia .. Zjednoczona Europa ktora znamy jest zartem. Czas sie z nia pozegnac.
  @meosek No to będziesz musiał wytłumaczyć skąd wziąć pieniądze na dalszy rozwój, pewnie z Rosji. NATO nie daje forsy na rozwój infrastruktury. A jeśli uważasz, że Polska więcej płaci na UE niż dostaje to jesteś w błędzie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  `