To już czwarty raz, kiedy Sopot na kilka dni przemienia się w prawdziwie literacki kurort. Festiwal 'Literacki Sopot' ma na celu zachęcenie do czytania jak największej liczby osób. Trójmiasto, które podczas wakacji tętni życiem wydaje się idealnym miejscem na tego typu inicjatywy. 'Okazuje się, że piasek, plaża, gofry, lody, z literaturą świetnie się łączą i wiążą' - przyznaje dziennikarz Szymon Kloska.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu, tematem wiodącym jest literatura czeska. O jej ogromnej popularności wśród polskich czytelników świadczy rekordowa frekwencja podczas spotkań, projekcji filmowych i targów książki. Szymon Kloska mówi nawet o pewnej obsesji na punkcie czeskiej prozy. Natomiast pisarz i dziennikarz, Mariusz Szczygieł mówi wprost: 'literatura czeska kręci mnie z tego powodu, że jest i dowcipna i szczera'.

Podczas tegorocznego festiwalu można było zaangażować się w wiele rozmaitych działań, takich jak debaty, warsztaty literackie czy wydarzenia na pograniczu literatury i innych dziedzin sztuki.
Więcej
    Komentarze