'Nigdy nie wiesz, co Cię spotka w życiu. Co dzisiaj zrobisz, jutro do Ciebie wróci' - mówi Leila Aleksanova. Podczas II wojny czeczeńskiej zginęło 25 tys. cywilów. Leila uciekając przed nią z Czeczenii, znalazła się w Polsce.

II wojna czeczeńska toczyła się w latach 1999-2009, a po jej zakończeniu w tym kraju do dziś nie jest spokojnie. Starcie Federacji Rosyjskiej z czeczeńskimi separatystami pochłonęło wiele tysięcy ofiar. Kiedy Leila Aleksanova przed laty trafiła z dziećmi do ośrodka dla uchodźców w Polsce, była przerażona. Ale bardzo szybko poczuła się bezpiecznie, tak bezpiecznie, że w końcu mogła sobie pozwolić na spokojny sen.

Leila mówi, że w naszym kraju jest wielu dobrych ludzi, którzy jej pomogli. Teraz radzi sobie świetnie sama. Były też gorsze doświadczenia, ale - jak zaznacza kobieta - zło nie ma narodowości. Podkreśla, że wsparcie jest ważne dla uchodźców właśnie na początku, potem oni świetnie poradzą sobie sami.

Polub nas na Facebooku

Więcej
  Komentarze
  To prawda, sam to w życiu przećwiczyłem, co dajesz innym, to do ciebie wraca. Ja staram się dawać dobro i dobro do mnie wraca , WARTO!!
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  A dlaczego nosi koszulkę z napisem po angielsku? Chyba po polsku powinna mieć tekst, jeżeli zna nasz język i mieszka w Polsce?
  już oceniałe(a)ś
  2
  8
  `