Docs Against Gravity Film Festival, to największy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które kształtuje opinie i inspiruje do głębszej refleksji nad kondycją świata. Festiwal odbywa się w Warszawie od 8 do 17 maja


Against gravity, czyli przeciwko sile ciążenia. Co jest siłą ciążenia w dzisiejszym świecie? Według Tadeusza Sobolewskiego są to informacje, które zalewają nas nieustającą falą i które tworzą obraz chaosu. Odpowiedzią kina jest dokument artystyczny, który stał się w ostatnich latach wiodącym gatunkiem. Jego zadaniem jest nie tyle co porządkować ten chaos, a pozwolić z dystansu spojrzeć na świat, rzeczywistość i człowieka.

Jednym z filmów gatunku jest 'W piwnicy' Ulricha Seidla, utrzymany w duchu czarnej, krwawej groteski. Autor zagląda do austriackich piwnic i odkrywa w nich strzelnice, węże, portrety fuhrera czy też klatki do sadomasochistycznego seksu.

Które z filmów festiwalowych zaprezentował jeszcze Tadeusz Sobolewski i dlaczego? Przekonaj się oglądając nasz materiał!
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    `