- Apelowałem o to, żeby każdy na tyle, na ile może zwielokrotnił swoje wysiłki, aby wesprzeć tę inicjatywę. Właśnie po to, żeby pokazać zarówno nam samym, jak i światu, że nie dajemy się dziwacznym interpretacjom i takim wręcz chorobliwym insynuacjom, że tam jest coś nie w porządku - mówi o niedzielnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prof. Radosław Markowski, gość Wojciecha Maziarskiego w Temacie dnia 'Gazety Wyborczej'.

Podczas ostatniego weekendu odbyły się aż dwa niezwykle ważne wydarzenia - w sobotę w wielu miastach miały miejsce demonstracje w obronie wolnych mediów i wolności słowa, natomiast w niedzielę, kolejny raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zbierając pieniądze dla potrzebujących dzieci i seniorów.
Tegoroczna edycja WOŚP-u była szczególna, gdyż została poprzedzona niezwykle agresywnym sprzeciwem płynącym ze strony władz państwa. Polacy okazali się jednak niezwykle hojni i wsparli inicjatywę rekordowo wysokimi datkami. - Przypomnijmy, że Jurek Owsiak jest monitorowany od strony finansowej od ponad 20 lat i życzyłbym sobie, żeby ta instytucja, która go tak gnębi w tej sprawie też podlegała takim samym rygorom finansowej sprawozdawczości i monitoringu, jakim on podlega - mówi prof. Radosław Markowski.

Sobotnie demonstracje zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji, prof. Markowski uznał natomiast za naturalny odruch społeczeństwa. Według niego, to wyraz niepokoju i sprzeciwu wobec tego, że media publiczne zostają zawłaszczane przez władze. Zwrócił jednak uwagę na fakt, że aktywność społeczna zwykle z czasem ulega wyczerpaniu. - KOD i lider tego przedsięwzięcia powinni wziąć pod uwagę, że im częściej będą się odbywały demonstracje, tym mniejsza szansa, że zawsze będzie przychodziło liczne grono. W tej chwili jest pierwsza euforia związana z tym, że można protestować przeciwko zawłaszczaniu mediów, czy Trybunału przez władzę wykonawczą, ale może stać się tak, że gdy zaczęto będziemy próbowali protestować, to nam się to znudzi - przyznaje prof. Markowski.

Obejrzyj pozostałe odcinki Tematu dnia 'Gazety Wyborczej'
Więcej
  Komentarze
  Jaki gimnazjalista wam to miksuje? Bardzo cichy dźwięk.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  panie profesorze! im częściej w imieniu pis będzie pokazywała się pani Pawłowicz, pani Kempa, pan Brudziński itp. politycy tym więcej ludzi będzie miało ich dość i będą uczestniczyć w demonstrancjach KOD jako sprzeciw przeciw kłamstwu, bezczelności, tupetowi itp. zachowaniom.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  nie znudzi się panie Profesorze póki PIS będzie tak skuteczny w denerwowaniu ludzi , w tym temacie jest bardzo skuteczny
  już oceniałe(a)ś
  9
  11
  oczywiste jest, ze Polacy maja rozne wizje rozwoju Polski+demokracji+wolnosci itp, rozne rozumienie szczescia, zadowolenia z zycia itp. ale to co chce tzw. pis+ziobro+gowin - to nie sa wszyscy Polacy. diversity/roznorodnosc jest motorem rozwoju+kreatywnosci+wolnosci!! to co chce tzw. pis (przede wszystkim kaczy......) to jest pis-tatura!!a napewno nie demokracja!!
  już oceniałe(a)ś
  22
  26
  `