Plenerowa wystawa 'Nowi warszawiacy. Historie awansów społecznych drugiej połowy XIX w.' ukazuje, jak duży wpływ na historię miasta mają przybywający do niego ludzie. To historie studentów, którzy przyjechali do Warszawy w latach 60 i 70 XIX wieku. Na fali zmian po powstaniu styczniowym i reformie uwłaszczeniowej, młodzi ludzie głównie w dużym mieście widzieli szansę na poprawę swojej sytuacji ekonomicznej. Ich losy w naturalny sposób przywodzą na myśl współczesną dyskusję na temat warszawskich słoików. Nie ulega jednak wątpliwości, że bez względu na datę, wraz z nowymi mieszkańcami do miasta napływa także świeża energia.

Wystawa jest częścią Festiwalu Nowi Warszawiacy - nowego przedsięwzięcia Białołęckiego Ośrodka Kultury, Muzeum Woli, Odziału Muzeum Warszawy, Miasta Stołecznego Warszawa oraz Domu Kultury Działdowska. Więcej informacji: www.nowiwarszawiacy.pl


Wystawę można oglądać na terenie Mennica Legacy Tower przy skrzyżowaniu ul. Prostej i Żelaznej, codziennie do końca października 2015 r. w godz. 10:00-20:00. Wstęp wolny.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Bardziej stosowne byłoby dwieście tysięcy czaszek.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `