Według socjologa Jana Sowy polskie prawo w zakresie umów śmieciowych dysponuje wieloma instrumentami, które mogłoby wykorzystać już teraz do walki z dysfunkcjami oraz wyzyskiem na rynku pracy. Zdaniem eksperta nie korzysta się z nich jednak, bo umowy śmieciowe pozwalają płacić pracownikowi mniej, a zarabiać więcej pracodawcy.

Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli wprowadzenie tzw. jednolitego kontraktu, który zastąpić by miał dotychczasowe umowy śmieciowe. To rozwiązanie miałoby zacząć funkcjonować w 2017 r. Także politycy Prawa i Sprawiedliwości wspominają o likwidacji tzw. umów śmieciowych.

Polub nas na Facebooku

Więcej
    Komentarze
    Co to ma być jednolity kontrakt? Nie ma takiego pojęcia w prawie cywilnym. Czyli pani Premierka EWA wymyśliła nową nazwę umowy prawnej o nie znanej nikomu konstrukcji. Jakie w tym JEDNOLITYM KONTRAKCIE BĘDĄ 1) Prawa pracownika? 2) Jakie będą prawa pracodawcy? 3) Gdzie będą te prawa i obowiązki stron takiej umowy określone? 4) Czy w Prawie Pracy czy w Kodeksie Cywilnym? 5) Jakie sądy będą rozstrzygać spory sądy pracy czy sądy cywilne? 6) Jakie będą zasady rozwiązywania tych umów? 7) Jakie będą kary dla pracodawców i odszkodowania dla pracowników za niezgodne z prawem traktowanie przez Pracodawcę? Wynika z braku odpowiedzi na te powyższe pytania, że Pani Ewa wymyśliła nazwę "produktu" który jeszcze nie istnieje i do wyborów nikt nie będzie mógł sprawdzić czy ten jednolity kontrakt jest lepszy dla pracobiorców, czy lepszy dla kapitalistów? A może się okazać, że stracą na wprowadzeniu takiego tworu i pracownicy i przedsiębiorcy a zyska tylko armia urzędnicza, bo będą większe wpływy do budżetu, które politycy wydawać będą na kolejne urzędy zwiększające ilość stanowisk do rozdawania swoim poplecznikom po wygranych wyborach!! Czy idąc do sklepu kupisz nowy rodzaj czegoś co sprzedawane jest w puszce, na której nic nie pisze oprócz nic nie mowiącej nowej nazwy? Czy Pani Premiera Ewa ma doradców którzy uważają Polaków za tępaków, którym można wcisnąć każdy kit wyborczy?.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0