Podczas dwudniowego wydarzenia w ramach akcji społecznej 'Pracownia miast', dyskutowaliśmy głównie o rewitalizacji warszawskiej Pragi oraz o tym, jak wymieniać się doświadczeniem w rewitalizacji z Łodzią.
Pierwszego dnia podczas warsztatów, grupy ekspertów i liderów opinii rozmawiali m.in. o zmianie układu komunikacyjnego na ul. Ząbkowskiej oraz o tym jak ma działać lokalne centrum kultury na przykładzie Pałacyku Konopackiego.
Rewitalizacji Pragi została poświęcona również konferencja w Teatrze Powrzechnym. Podczas spotkania, wiceprezydent stolicy Michał Olszewski, przy pełnej sali przedstawił wyniki konsultacji programu rewitalizacji Pragi, który pochłonie 1,4 mld zł.
O przyszłym kształcie Pragi dyskutowali również: zastępca burmistrza Pragi-Południe Piotr Żbikowski, wiceprezeska warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich Marlena Happach, psycholog transportu i praski społecznik Jacek Grunt-Mejer oraz Janusz Owsiany, współzałożyciel działającego na Pradze Stowarzyszenia Monopol Warszawski.
Dziennikarze 'Gazety Stołecznej' przedstawili wypracowane podczas warsztatów wnioski.
Więcej informacji o wydarzeniu: Wyborcza.pl/pracowniamiast
'Pracownia miast' to akcja społeczna 'Gazety Wyborczej' organizowana od 2014 r. To forum dialogu między liderami opinii: samorządowcami, mieszkańcami oraz naukowcami, ekspertami, przedstawicielami rządu, świata biznesu i kultury. Wyjątkowość akcji polega na tym, że nie ogranicza się do dyskusji, ale jest narzędziem do wypracowywania nowych pomysłów i praktycznych wskazówek: co zrobić, żeby miasta stały się miejscem lepszym do życia. Postulaty i rekomendacje są wcielane w życie, monitorowane i opisywane przez dziennikarzy 'Gazety Wyborczej'.
Wszystkie komentarze