W pierwszym meczu kwalifikacji olimpijskich w Ankarze ekipa Rosji przegrywała z Polską 0:2, by wygrać 3:2 po tie-breaku. Walka o Rio dla Polek nadal jest otwarta. W Ankarze do walki o jedno jedyne miejsce w Rio de Janeiro stawiły się wszystkie czołowe europejskie drużyny siatkarskie. - Większość nie spodziewała się tak znakomitej postawy naszych siatkarek w tych dwóch pierwszych setach. Nasze zawodniczki zagrały koncertowo. Myślę, że to były jedne z najlepszych setów zagranych przez naszą reprezentację. Mistrzynie Europy nie miały w ogóle koncepcji gry, nie budowały akcji, co wynikało z bardzo dobrej gry naszych dziewcząt. W trzecim secie Rosjanki odbudowały się. Aby grać na równi z nimi, trzeba było okupić to ogromną stratą sił - komentuje Ireneusz Mazur, były trener reprezentacji Polski.