Sasha Palidovets jest z wykształcenia magisterką architektury. Urodziła się w Mińsku na Białorusi. Następnie przeprowadziła się do Moskwy, gdzie prowadziła swoją pracownię wyrobu ceramiki. Kiedy Rosja napadła na Ukrainę, na znak protestu wyjechała z Moskwy i przyjechała do Polski. Na warszawskiej woli otworzyła pracownię, gdzie zajmuje się wyrobem i sprzedażą ceramiki. W reportażu wideo zaprasza nas do swojego świata.

Materiał powstał we współpracy z Yauhenim Chernichenko. To 30 letni Białorusiń prześladowany przez władze Łukaszenki za swoje poglądy. Po inwazji Rosji na Ukrainę postanowił wyjechać ze swojego kraju i przyjechał do Polski. W Warszawie brał udział w akcjach humanitarnych. Jego pasją jest sztuka, głównie malarstwo, poezja i fotografia. Obecnie pracuje przy projektach reklamowych, zajmuje się scenografią.

Wideo powstało w ramach projektu 'Gazeta Uchodźców'. Więcej materiałów znajdziecie tutaj.
Więcej
  Komentarze
  Wspaniała, budującą i wzruszająca historia! Życzę Saszy dużo szczęścia i aby nadal spotykała się w Polsce z życzliwością.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Sasza powinna jeszcze wiele się nauczyć o tym narodzie. I unikać takich słów jak "spoko". Czy gdyby usłyszała polskiego sekciarza mówiącego "pochwa" zamiast "pochwalony", to też byłaby zachwycona? "Spoko" to jeden z wielu prostackich skrótów, o których można powiedzieć wiele, ale nie to, że są ciekawe, a jeśli określa on styl Polaków, to jest to dla nas powód do wstydu.
  @Kohoutek-Somnabulmeister
  Spoko, jest wporzo.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0