Ostatnie osiem lat dla mnie było smutne. Z jednej strony, byłem dumny z tego, że 'Gazeta Wyborcza' jest po dobrej stronie. Jest w obozie polskiej demokracji. Że piszemy prawdę, nie boimy się. Demaskujemy świństwa, łajdactwa i korupcję. Ale z drugiej strony, ciągle przegrywaliśmy, i to było bolesne. I wreszcie, po najdłuższej nocy przychodzi świt. Wreszcie zaświtało - mówi redaktor naczelny 'Gazety Wyborczej'.

- W Polsce żadne świństwo nigdy nie udaje się całkowicie. Nie udał się faszyzm, nie udał się bolszewizm, nie udał się reżim Kaczyńskiego. Bo my mamy gen wolności. I ten gen często prowadzi nas do bałaganu, ale tym razem doprowadził nas do zwycięstwa - dodaje Adam Michnik.

- Życzę Wam, żeby to poczucie dumy towarzyszyło nam przez cały następny rok. Żebyśmy mieli powody do dumy z naszego kraju, społeczeństwa i 'Gazety'. Wierzę, że damy radę.
Więcej
  Komentarze
  Wszystkiego najlepszego, kochana Gazeto! Przeprowadziłaś nas przez przez tę ośmioletnią ciemną dolinę na słońce! Wielkie dzięki za to!
  już oceniałe(a)ś
  30
  1
  Koniec wielkiej smuty. Jest PIĘKNIE!
  już oceniałe(a)ś
  27
  2
  Nie w grudniu Panie Adamie,
  A 15 Października, o czym mówił już Pan Tusk,
  myślałem że jest Pan uważnym słuchaczem, czyżbym się mylił ?
  @fuki50
  A może Red. Michnik dla symetrii wybiera pisowskie przezwisko dla koalicji 15 października tj koalicja 13 grudnia
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  !!!
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Stokrotne dzięki i nawzajem. Ale na Boga, jeszcze trochę. Jeszcze nie wygraliśmy, choc to już niedaleko.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Właśnie Panie Michnik - NARODU i na tym koniec! To NARÓD w 1980 wygrał nie opozycja kontraktowa nie NSZZ Solidarność, elity, etc i co ten NARÓD ma w zamian ano ma: bajzel jakim jest PRL bis jest w dniu 26 grudnia 2023 zadłużony na ponad 7(siedem) bilionów(naszych bilionów) PLN czyli jest bankrutem?Jak wiemy stworzyły go elity(alias opozycja) ,które na solidaryźmie zwyczajnych ludzi '80 roku dostała się do żłoba. To za zgodą GW i jej środowiska trzech kapusi dostało koncesje na TV - nie uczciwi normalni tylko KAPUSIE! A teraz chcą żeby Naród zachowywał się jak obywatele Państwa Izrael ( w dużej części Polki/acy) czyli można było stworzyć demokratyczny Izrael a nie można było demokratycznej POLSKI?. Czegoż to Naród miałby bronić? Majątków różnej maści kombinatorów? I to najważniejsze Polski brak jest PRL bis gdzie nie ma gospodarki jest kilka montowni, kilka zakładów rzemieślniczych i troszkę kopalin niestety niedochodowych! a wygląda to tak: ani to kraj ani to państwo ten PRL bis, który 26 grudnia 2023 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to "jego kraj", gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie już w 2009 r. człowiek Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego Piotr Kownacki jako prezes PKN Orlen zarabiał dziennie 31.000,00 PLN słownie trzydzieści jeden tysięcy złotych a maksymalna emerytura powstańca, który walczył za Warszawę wraz z kombatanckimi dodatkami wynosi 1.500,00 PLN słownie jeden tysiąc pięćset złotych miesięcznie i to wszystko powstało pod czujnym okiem dwóch niezależnych telewizji założonych przez kapusi SB i gdzie podstawowym jest pytanie jak zdobył majątek? Czyli problem polega na tym czy ten Naród ma Ojczyznę? i do tego świętowanie 31 sierpnia jako święta obalenia komunizmu przez funkcjonariusza Tuska zakrawa na chichot historii patrząc na efekty, jakie to obalenie dało Narodowi? Wyborco pamiętaj ten bajzel stworzyli: Jarosław Kaczyński, Donald Tusk, środowisko GW, środowisko PSLu udające chłopów, komunista z dziada pradziada Włodzimierz Czarzasty oraz zagadka towarzyska Hołownia z komisarzem politycznym i towarzystwo dziadka Korwina -nie zasługujące na zainteresowanie zgodnie z wolą głosujących! Przypominam to są ci sami ludzie co ten BAJZEL stworzyli! Tak więc jedyna metoda to zacząć od nowych fundamentów ale do tego potrzebny jest Maximilien Marie Isidore de Robespierre ze swoimi skutecznymi metodami !
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  Zawsze kciuk wskazujący od siebie.Winni są Niemcy,Sovieci,napewno Zydzi.Powraca ze symi wadami Balcerowicz z Michnikiem.Kiedy kciuk do siebie z pytaniem ile naszej winy?
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  Mam do pana Redaktora ogromny żal, za wspieranie symetrystow. Jeszcze młodej dziewczynie , ojciec uczestnik powstania warszawskiego na pytanie , to jacy byli w czasie wojny ci Polacy tłumaczyl 1/3 bohaterowie, 1/3 zdrajcy, kolaboranci i 1/3 tacy co nie wiedzieli po ktorej stronie się opowiedzieć jak rozumiem to w dzisiejszych czasach symetryści i tacy jak twierdził byli najgorsi , wiązali bohaterom ręce. Już nie wiadomo jak tłumaczyć , że tacy jak Żakowski to szkodnicy, że moment na ich poglądy jest niewłaściwy , niechby sobie gadali ale później. Już zarazili prof. Matczaka , Gadomskiego . Czyli niedługo GW stanie się gazetą dla tchórzy , bo my ją opuścimy
  już oceniałe(a)ś
  7
  11