Kampania się skończyła, pytania o migrację pozostały. Jaką politykę wobec migrantów powinien prowadzić nowy polski rząd? Jak zakończyć i rozliczyć hańbę, która ciągle trwa na polsko-białoruskiej granicy? Jak rozmawiać o migracji w Unii Europejskiej? Jak stworzyć i wdrożyć europejską politykę w tej sprawie?
O tych zagadnieniach będziemy rozmawiać w ramach Europe Talks, czyli cyklu spotkań obywateli UE przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, z ekspertkami i dziennikarkami:
dr Hanną Machińską
, byłą zastępczynią rzecznika praw obywatelskich,
dr Dominiką Pszczółkowską, badaczką migracji z Uniwersytetu Warszawskiego,
Claudią Ciobanu, dziennikarką z Balkan Investigative Reporting Network,
Joanną Klimowicz, dziennikarką 'Gazety Wyborczej'.
Spotkanie poprowadzi Bartosz Wieliński, wicenaczelny 'Gazety Wyborczej'.
Rozmowę będziemy transmitować na fanpage'u 'Gazety Wyborczej' i na Wyborcza.pl. Zapraszamy we wtorek 14 listopada o godz. 10:30.
Debata inauguruje cykl spotkań w ramach projektu Europe Talks 2024. Jest to, finansowana przez Komisję Europejską wspólna inicjatywa Die Zeit Online, European Culture Foundation i Gazety Wyborczej.
Program dialogu ma na celu promowanie uczestnictwa i wzmocnienie frekwencji wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 roku.
W ramach projektu obywatele Europy będą zachęcani do odpowiedzi na szereg pytań związanych z konkretnymi tematami politycznymi, które są istotne dla wyborów, takimi jak prawa obywatelskie i integracja, zmiany klimatu, edukacja, znaczenie instytucji UE w porównaniu z rządami krajowymi i inne.
Platforma dopasowująca 'My Country Talks' wykorzysta następnie te odpowiedzi do sparowania każdego uczestnika z kimś, kto myśli zupełnie inaczej, w celu przeprowadzenia rozmowy jeden na jeden. Odbędą się cztery wydarzenia stacjonarne dla pięćdziesięciu par, które zostaną zaproszone do osobistego spotkania z partnerem do rozmowy.
Oprócz rozmów, sieć dziennikarzy z 27 znanych i różnorodnych mediów z każdego kraju UE spotka się cztery razy, aby ustalić tematy wydarzeń związanych z dialogiem i opracować nowe formaty medialne w celu przedstawienia rozmów uczestników.
W przebiegu programu obywatelki i obywatele Europy odpowiadają na wiele pytań związanych z konkretnymi tematami politycznymi istotnymi dla wyborów europejskich. M.in. wypowiadają się na tematy: znaczenia instytucji UE, praw obywatelskich i integracji, zmian klimatu, edukacji i innych.
Wszystkie komentarze