'Macie za sobą egzamin dojrzałości, więc włączcie się do debaty i dojrzałego zbiorowego namysłu. Opowiedzcie nam swoją Polskę przyszłości. Odpowiedzcie na apel Związku Nauczycielstwa Polskiego i Concilium Civitas! Weźcie udział w konkursie na dla tegorocznych maturzystów na tekst o przyszłości Polski' - apeluje Jacek Żakowski do maturzystów .

Wasze wyobrażenie Polski po tegorocznych wyborach. Apel ZNP i Concilium Civitas

Macie głos. Macie prawa. Włączcie się. Wypowiedzcie się. Pomóżcie zbudować lepszą Polskę. I wygrajcie indeksy. Nikt nie wie, jaka będzie Polska po jesiennych wyborach. Związek Nauczycielstwa Polskiego i tworzący Concilium Civitas polscy profesorowie nauk społecznych pracujący na zagranicznych uniwersytetach postanowili zapytać o to tegorocznych maturzystów.

Zachętą są bezpłatne studia na najlepszych uczelniach niepublicznych. Prace można nadsyłać do końca maja. Temat konkursu: 'Moja Polska po wyborach 2023'.

Warunki konkursu i wszystkie informacje można znaleźć na stronie conciliumcivitas.pl i na Facebooku Concilium Civitas .

Podobnie jak w poprzednich latach 'Wyborcza', która patronuje wydarzeniu, opublikuje wybrane prace laureatów.
Więcej
  Komentarze
  Wyjdźcie na ulicę, zbudujcie barykady, weźcie szturmem Belweder ... pan Żakowski zapomniał że przyłożył rękę do tego by PiS i kościółek przejęły władzę w tym pańszczyźnianym kraju.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Hm... Nieco ryzykowna propozycja, jeśli wziąć pod uwagę ostatnie sondaże. Ciekawe czy organizatorzy i panred Żakowski wiedzą o stopniu poparcia dla Konfederaszystów wśród młodzieży? Oraz czy zdobędą się na odwagę, by opublikować konfederaszystowskie wyobrażenie Polski po tegorocznych wyborach... ;-)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Polska to chory kraj ,,,,,,nienawiść,podziały ,zło ,,to Polska, ,,,,,PiS pokazał jaki to kraj ,,,,,dom zły ,rodziny ,kraj ,,,
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pan redaktor Żakowski.
  Wszystko na sprzedaż.
  Ale może się mylę.
  Jak mówił mój dziadek - przed śmiercią wypadało by zmądrzeć.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Daj im porządzić , zyepie .
  już oceniałe(a)ś
  1
  2