W międzynarodowym projekcie 'Re:framing Migrants in the European Media' stworzyliśmy 20 dziennikarskich tandemów. W każdym z nich jest dziennikarz 'Wyborczej' i mieszkający w Polsce uchodźca lub imigrant.

Na stronie Wyborcza.pl publikujemy ich wspólne teksty, podcasty i reportaże wideo o życiu na imigracji. Dowiadujemy się z nich jak przybysze widzą nasz kraj, co powinniśmy zrobić, by czuli się tu dobrze.

W czerwcu oddajemy uchodźcom papierowe wydanie 'Gazety Wyborczej'
20 czerwca, w Światowy Dzień Uchodźcy, po raz kolejny oddamy gościom także papierowe łamy naszej Gazety i na jeden dzień zmienimy ją w 'Gazetę Uchodźców'.

Wszystkie materiały zbieramy na stronie wyborcza.pl/gazetauchodzcow

Na projekt 'Re:framing Migrants in the European Media' składa się wiele publikacji i wydarzeń w różnych europejskich miastach. Jego koordynatorem jest European Cultural Foundation z Holandii. Poza 'Gazetą Wyborczą' udział w nim biorą jeszcze: Eticas Foundation (Hiszpania), Here to Support (Holandia), ZEMOS98 (Hiszpania) i CoCulture (Niemcy).

Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską.
Więcej
  Komentarze
  Czekam z niecierpliwością...
  Zwłaszcza na teksty pani red. Joanny Klimowicz, na pewno wyciśnie z czytelnika wszystkie łzy... Pisząc o 26 letnich "chłopakach" prowadzących głodówkę w osroku detencyjnym oczywiście popełnia nadużycie ale dla SPRAWY, więc co tam... rzetelne dziennikarstwo.
  WYCISNIJMY ŁZY
  Ja idę kroić cebulę...
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  `