Cykliczny, autorski program Jacka Fedorowicza dotyczący wydarzeń polityczno-społecznych w Polsce.

Jacek Fedorowicz - satyryk, aktor, artysta malarz, rysownik i felietonista. W 1980 wstąpił do 'Solidarności', współpracował z Radiem 'S' Regionu Mazowsze związku. Na początku stanu wojennego zerwał wszelkie kontakty z państwowymi środkami przekazu i publikował poza cenzurą. W latach 1995-2006 prowadził w TVP program satyryczny 'Dziennik Telewizyjny'.

Od grudnia 2020 Jacek Fedorowicz komentuje rzeczywistość na kanale YouTube.

Wszystkie odcinki do zobaczenia tutaj

Niektóre z jego krótkich filmów wpisują się w ciąg fabularny: oto do mieszkania głównego bohatera wprowadził się na siłę uciążliwy, obcy mentalnie sublokator. Pojawia się czasem także jego siostra. Też entuzjastka partii rządzącej.
Więcej
  Komentarze
  kocham Pana, Panie Jacku!
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  Pan Jacek jak zawsze w samo sedno i to wcale nie dlatego, że jest ono takie duże...
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Pana Jacka to można sluchać 60 minut na godzinę. I słuchalem systematycznie, aż tu pewnego grudniowego dnia... nie ma kabaretu. Właczam TV i.. jest kabaret. Jakiś "mundurowy dziwoląg" siedzi pod przekrzywioną flagą z orłem i truje trzy po trzy. Co to? Kabaret pod krzywym orłem? - zawołałem.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Cudowne cudowne cudowne.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Zahipnotyzowanym jedzeniem kartofla na surowo nie potrzeba odbierać hipnotyzera. Nic tak nie leczy jak sraczka, na którą hipnotyzer jest bezradny.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Wspomnę fantastyczne "Dzienniki" z czasów stanu wojennego, nagrania na kasetach chodziły w drugim obiegu. Obraz był z telewizji reżimowej, a głos Pana Jacka, który podkładał swoje teksty. Śmiechu było co niemiara w tych okropnych czasach. O ile dobrze pamiętam, współwórcą był Pan Stefan Bratkowski.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Panier Jacku, dopóki Pan jest, nadzieja też jest. Niestrudzenie pokrzepiał Pan nas w szarych latach peerelu i ... zamiast zasłużonego odpoczynku, znów ma Pan misję
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Pana Jacka slucham i ogladam od jakichs 60 lat i ciagle nie mam dosyc....
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  `