Brak dostępnych toalet publicznych potrafi popsuć jakość życia. Fundacja Na Miejscu opracowała rozwiązanie. Opowiada o nim Marta Trakul, jurorka konkursu 'Zaprojektowane Po Ludzku'.

Zgłoś swój projekt w konkursie 'Zaprojektowane Po Ludzku'!
Szukamy tego, co sprawia, że miasto jest bardziej wspólne, bardziej zrównoważone, czyli zdrowe, ekologiczne, inteligentne, bezpieczne, dostępne, sprawiedliwe, przyjazne starzeniu.

Na zgłoszenia czekamy do 15 października 2022 r.

Więcej informacji: Wyborcza.pl/zplkonkurs
Organizator: Gazeta Wyborcza
Partner strategiczny: Otodom
Więcej
    Komentarze
    Za to, by miasto było bardziej ludzkie, powinno odpowiadać... miasto, a nie prywatni przedsiębiorcy prowadzący np. restaurację. Oczywiście, warto być życzliwym i udostępniać toalety, ale nie może być tak, by władze miasta było stać na betonowe skwery, a nie było już stać na postawienie i regularne dbanie o miejskie toalety.
    @grecopm
    Może najpierw zajmij się bankami stawiającymi lipne ławki?
    już oceniałe(a)ś
    2
    2
    @a_usher
    Może byś nie wtrącał w to co komentują inni?
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    @a_usher
    Może byś nie wtrącał w to co robią inni?
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    To ma być sposób na dostępność toalet? Jajca se robicie?
    Na brak toalet jest tylko jeden sposób: budować publiczne toalety wszędzie tam, gdzie przychodzą ludzie. Jest park? MUSZĄ być toalety przy wejściach i gdzieś po środku, zależnie od wielkości parku. To samo w mieście. Nie wystarczą apele do właścicieli lokali.
    już oceniałe(a)ś
    5
    0
    Przypomnijcie sobie jak to było zorganizowane, urządzone a przede wszystkim utrzymywane w przejętych miastach niemieckich po drugiej wojnie św. Wystarczyło kilka miesięcy " eksploatacji " przez hordy nosicieli wschodniej kultury i piękne urbanistyczne miasta niemieckie zostały dosłownie zasrane i zaszczane. Ratując sytuację, nowi gospodarze odwiecznych ziem piastowskich likwidowali te obiekty sanitarne nie robiąc nic do dnia dzisiejszego. Chcąc udowodnić Polskośc na tych ziemiach popularyzowali pieśni ludowe z innych regionów, między innymi znaną pod tytułem zasiali górale owies i żyto. Autochtoni bardzo szybko zaktualizowali tekst i wyszło " Zasrali gorole cały Śląsk - cały Śląsk!!! Ten co napisał o poniemieckich tojtojkach niech se usiądzie na znanej mu żyrdce i zastanowi o czym napisał.
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    Dlatego nichetnie chodze do Lazienek. A pod moim domem jest plac zabaw i zokna widze jak dzici siusiaja w krzakach a co maja zrobic mamusie nie mowiac o babciach? To naprawde duze zaniedbanie ze strony mista.
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    Toalety nawet czasami są, ale czasami zamknięte. Najgorzej na zwykłych dzielnicach, bo w centrach turystycznych to za kasę się załatwisz. Ale czy na 90% terenu nieturystycznego to ludzie mają się załatwiać po krzakach? Była taka akcja 100 lat temu, sławojki (od nazwiska premiera) czyli kible zamiast hasła: chodziło się za stodołę, wypinało ciało gołe. Na obecnego premiera nie ma co liczyć, ale może by się władze lokalne ruszyły ha? Niech będą nawet te poniemieckie tojtojki.
    już oceniałe(a)ś
    3
    1
    Zamiast patriotycznych ławek można było postawić patriotyczne kible.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Dawno temu Barcelona rozwiązała ten problem zastanawiając się, jak tysiącom olimpijskich gości zapewnić przyzwoite WC
    @romuald47
    Zastanawianie się rozwiązało problem?
    już oceniałe(a)ś
    3
    1
    @tubylec_ww
    Z postu wynika że tak!Jak nie wiadomo,
    wstydliwy temat.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    `