Grand Tour to objazdowa trasa po Szwajcarii o długości 1643 km. Droga wiedzie przez pięć alpejskich przełęczy, jedenaście miejsc wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz wzdłuż dwudziestu dwóch jezior. To pierwsza taka trasa na świecie przystosowana do samochodów elektrycznych. Znajdziemy na niej nawet 300 stacji ładowania.

I to właśnie elektrycznym samochodem przejechaliśmy przez sześć kantonów i dwie strefy językowe, aby pokazać Wam najpiękniejsze zakątki w zachodniej części szwajcarskiego Grand Tour.

Zaczęliśmy od Montreux, czyli serca Riwiery Szwajcarskiej. To właśnie tu swoje przeboje nagrywały takie tuzzy muzyki jak Rolling Stones, David Bowie czy legendarny Queen. Sam Freddie Mercury spędził tu ostatnie lata swojego życia.

Wśród szwajcarskich krajobrazów nie brakuje też średniowiecznych zamków. Odwiedziliśmy ten najpopularniejszy, czyli zamek de Chillon, o którym romantyczne poematy pisał sam lord Byron.

Na naszej trasie nie zabrakło też miasta niedźwiedzi uważanego za nieformalną stolicę Szwajcarii, czyli Berna. Ale to nie wszystko. O pozostałych miejscach opowiadamy w materiale wideo!

Za pomoc w realizacji materiału dziękujemy Szwajcarskiej Organizacji Turystycznej.

ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Co mają ze sobą wspólnego wino, ser i zielona wróżka? Poznajemy Szwajcarię od kuchni
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    `