Dzień emisji tego odcinka podcastu to 23. dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Do Polski z Ukrainy wciąż przybywają uchodźcy. To o nich i o nas w tej niewyobrażalnej jeszcze niedawno sytuacji jest ten odcinek.

Byliśmy w nocy na Dworcu Zachodnim. Tam dzieją się rzeczy, które wcześniej widzieliśmy tylko na archiwalnych zdjęciach. To cywilny wymiar wojny, ludzki exodus. Uchodźcy opowiadają, skąd jechali, jak długo, czy mają gdzie pójść. Wielu nie może uwierzyć, że muszą uciekać wyrwani ze swoich mieszkań, swoich łóżek, balkonów i ogródków, rozdzieleni z bliskimi.

O tym, jak człowiek stopniowo przyjmuje do wiadomości, że jest wojna, i zaczyna planować choćby najbliższą przyszłość, opowiada pani Natalia Reginek, psychoterapeutka. Do Warszawy przyjechała z trzema córkami, mąż został zmobilizowany.

Na zakończenie swój felieton czyta Jarosław Mikołajewski, poeta, tłumacz z włoskiego, reporter, autor książki 'Wielki przypływ' - opowieści o Lampeduzie, liczącej niespełna sześć i pół tysiąca mieszkańców wyspie, przez którą przewinęło się w krótkim czasie ponad 800 tysięcy uchodźców.

Więcej odcinków na https://wyborcza.pl/warszawanadaje.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    `