Wyobraźmy sobie, że tuż przed naszym oknem wyrasta ślepa ściana nowego budynku. W najwęższym miejscu odległość do niej wynosi zaledwie 3 metry 60 centymetrów. To właśnie grozi mieszkańcom bloku przy ul. Bellottiego 5 na warszawskiej Woli.

Oczywiście walczą, by do tego nie doszło. To bardzo trudna walka, w środku biurokratycznej pętli. Ludzie czują się opuszczeni, a urzędnicy nie dają większych nadziei na jakąkolwiek zmianę zapisów planu, który pozwala na tak ekstremalne sąsiedztwo budynków.

Mieszkańcy opowiadają o tym w pierwszej części naszego podcastu. O ich przypadku, który w dogęszczanym mieście zdarza się coraz częściej, oraz o różnych mieszkaniowych problemach, kuriozach, patodeweloperkach i cenach mieszkań wziętych z kosmosu rozmawiam w studiu z redakcyjnych kolegą Michałem Wojtczukiem, dziennikarzem piszącym od lat o inwestycjach, budownictwie i autorem wielu tekstów z cyklu 'Gazety Stołecznej' .'Jak mieszkasz Warszawo'.

Na zakończenie Filip Springer w swoim felietonie pięknie i mądrze mówi o domu naszych marzeń. I o widoku z okna też. Zapraszam do słuchania. Wojciech Tymowski, gospodarz podcastu 'Warszawa nadaje'.

Więcej odcinków na https://wyborcza.pl/warszawanadaje
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    `