Na Stare Powązki wybraliśmy się kilka dni przed 1 listopada. Naszymi przewodnikami byli: kolega z redakcji Tomek Urzykowski, znawca warszawskich zabytków, i Jerzy Kisielewski ze Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami. To ten Komitet organizuje coroczną kwestę na odnowę powązkowskich grobów, której inicjatorem był przed laty Jerzy Waldorff.

Przystanęliśmy przy jego grobie, w którym społecznik pochowany jest ze swoim partnerem Mieczysławem Jankowskim. Jerzy Kisielewski przypomniał wtedy, jak Jerzy Waldorff, który zawsze miał w zanadrzu żart, powtarzał, że jego Komitet nie został zawieszony w stanie wojennym. I dodawał: - W ten sposób stałem na czele największego podziemia w Polsce. To nie była jedyna anegdota podczas naszej wędrówki po Powązkach. Po spacerze Tomek Urzykowski, nie zmieniając tematu, rozmawiał w studiu z Robertem Zydlem, dyrektorem Państwowego Muzeum Etnograficznego.

Na zakończenie zaduszkowego odcinka podcastu reporterka Katarzyna Boni odczytała swój felieton pt. 'Telefon do tych, którzy odeszli, czyli prawo do żałoby'.

Zapraszamy Państwa do słuchania! Najnowszy odcinek znajdziesz na https://wyborcza.pl/warszawanadaje
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    `