Pandemia wygoniła nas z samolotów do domów. Ale nawet u szczytu zachorowań wielu z nas wciąż tęskniło za podróżowaniem, a wraz z nadejściem wakacji już realnie planuje wyjazdy. A co, jeśli przestaniemy latać na taką skalę, jak wcześniej? Porozmawiamy o tym 24 czerwca z naszym gościem.
Po ponad roku lockdownów dzięki masowym szczepieniom wiele obszarów świata wraca do normy. Po wprowadzeniu paszportów covidowych podróżowanie będzie łatwiejsze. Czy jednak pandemia nie zmieni dotychczasowej turystyki? A co, jeśli nie wrócimy już do latania na taką skalę jak przed pandemią?
Może przywykliśmy do nowych okoliczności i nie będziemy odczuwać potrzeby aby się ruszyć? Wielu z nas przecież przywykło do pracy z domu i przebywania w pomieszczeniu. A co, jeśli samoloty opustoszeją? Byłoby to korzystne dla klimatu, ale wiele regionów turystycznych mogłoby nie wyjść z zapaści gospodarczej. Czy w niepamięć odejdą podróże biznesowe i krótkie wyjazdy (tzw. city breaks)?
O wpływie pandemii na podróżowanie i potencjalne zmiany w turystyce już 24 czerwca porozmawiamy z dr hab. Marią Zowisło, prof. AWF - kierownikiem Zakładu Filozofii i Socjologii Turystyki. Zapraszamy!
Wszystkie komentarze