- Niektórzy mogą być tu rozrzutni, ale właściwe podejście do problemu klimatu powinno takie, że nadal chcemy mieć światło, klimatyzację i działającą lodówkę, musimy natomiast zagwarantować, że elektryczność będzie wytwarzana w sposób, który nie będzie powodował emisji gazów cieplarnianych. Nie chodzi więc o to, by w ogóle pozbyć się samochodów, ale żeby przesiąść do aut elektrycznych. Nie chcemy pozbyć się wszystkich tych rzeczy, które możemy robić - w tym również jedzenia mięsa czy stawiania budynków i kładzenia dróg! Potrzebujemy raczej pewnej mechaniki w tle i powiązanych z tym procesów, które pomogą nam dokonać określonego przejścia na inne tory - tak abyśmy mogli nadal robić to, co robimy, ale bez negatywnych efektów ubocznych, które prowadzą do zagrożenia życia na Ziemi poprzez ciągłe emisje gazów cieplarnianych - mówi Bill Gates w wywiadzie, którego udzielił dziennikarzom 'Gazety Wyborczej' i TVN 24.

Rozmowa towarzyszy premierze książki Billa Gatesa 'Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy' - ukazała się ona 16 lutego br. nakładem Wydawnictwo AGORA

Cały wywiad z Billem Gatesem do zobaczenia: TUTAJ! !

Wywiad powstał we współpracy Wydawnictwa Agora, Wyborcza.pl i TVN24GO.
Komentarze
Bezpieczny świat czy sanitarną dystopię (zob. np. Agamben)? Warto, dla pełniejszego i bardziej zniuansowanego obrazu, zapoznać się się z pełną wersją raportu na stronie fundacji navdanyainternational org, pt. Gates to a global empire. Autorzy raportu - jest ich wielu - niewątpliwie nie są prawicowymi oszołomami. Warto obejrzeć także na Netflixie Kiss the ground i umieścić informacje z tego dokumentu w kontekście faktycznych działań Gates'a.
już oceniałe(a)ś
2
0
Byś dał tą książkę za free jeśli jest taka genialna i ma nad zbawić.
Kasy Ci brakuje, że ja tak mocno promujesz?
już oceniałe(a)ś
2
3
`