Budowa nowego szpitala? Basen na każdym osiedlu? Odbetonowanie śródmieścia? Jakie są największe wyzwania, przed którymi stoją nasze miasta i regiony? Odpowiedzi na to pytanie chcemy poszukać razem z Wami w plebiscycie 'Supermiasta i Superregiony 2040'.

'Gazeta Wyborcza' już po raz drugi organizuje plebiscyt, który będzie okazją do rozmowy o polskich samorządach i o tym, czego oczekują od nich mieszkańcy. Tym razem zachęcamy czytelników do dyskusji o największych wyzwaniach stojących przed miastami i województwami. Chcemy wspólnie zastanowić się, w którą stronę powinniśmy zmierzać i na co postawić w pierwszej kolejności.

Odpowiedzi poszukamy z samorządowcami, czytelnikami, aktywistami, autorytetami naukowymi. Przez blisko dwa tygodnie - do 6 kwietnia - będziemy czekać na propozycje w redakcjach lokalnych 'Gazety Wyborczej'. 16 kwietnia rozpoczniemy głosowanie. W ten sposób spośród 12 propozycji wybierzemy po siedem wyzwań dla poszczególnych miast i po siedem dla regionów. Głosowanie zakończymy 3 maja, a listy wyzwań ogłosimy 7 maja. 25 maja odbędzie się uroczysta gala, na której podsumujmy całą akcję.

Więcej na stronie Wyborcza.pl/Supermiasta.
Więcej
    Komentarze