Polexit? Czy to się dzieje? Zarezerwuj czas i uprzedź znajomych - już we wtorek, 24 listopada o godz. 18:30, Concilium Civitas zaprasza na kolejną wirtualną debatę.

W panelu wystąpią:
prof. Pola Cebulak (Amsterdam),
prof. Michał Kisiłowski (CEU-Wiedeń),
prof. Jan Zielonka (Oxford, Wenecja).

Udział w dyskusji zapowiedzieli m.in.: Adam Bodnar, Aleksander Kwaśniewski, Radosław Sikorski.

Debatę poprowadzi Jacek Żakowski ('Polityka', Collegium Civitas).
Po dyskusji panelistów przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi z udziałem wirtualnej publiczności. Do udziału zaprosimy Państwa za pośrednictwem platformy zoom po zarejestrowaniu się pod adresem: kk2019@civitas.edu.pl Liczba miejsc na platformie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pytania będzie można zadawać również na Facebooku Concilium Civitas . Wszystkich zachęcamy do komentarzy i pytań na fb.

Debata będzie dostępna na stronie Wyborcza.pl , Facebook'u Concilium Civitas oraz na Facebook'u 'Gazety Wyborczej' . Po debacie zapraszamy na dyskusję z udziałem wirtualnej publiczności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Czy to się dzieje?"
  Dzieje, dzieje. Dzięki panu, panie Jacku, między innymi. To pan i inni symetryści (żeby się pan nie czuł samotny: np. niejaki Marcin Meller, który do dziś uprawia symetryzm, teraz w Wirtualnej Polsce) twierdziliście, że PiS to jest normalna partia i trzeba im dać porządzić. Oraz tej całej bandzie idiotów, których pana "przekaz" przekonał i zagłosowali na podobnego im idiotę oderwanego od Piersi.
  @willie1950
  Jasne. I miliony wyborców PiS poszły za tym (rzekomym skądinąd) wezwaniem Żakowskiego, bo namiętnie czytają Wyborczą lub słuchają TOK FM! :)
  A tak już na poważnie: jak długo dla centrowego elektoratu cały problem z PiS-em będzie sprowadzał się do Żakowskiego czy Mellera, tak długo PiS może być spokojny. Niestety, peowski elektorze, albo dostrzeżesz, że twoja partia dała ciała, mając w d... problemy wielu Polaków, albo nadal swoją głupotą będziesz nas skazywał na pisiorów. Albo konfederatów.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  To, że dzisiaj musimy dyskutować o wyjściu Polski z UE zawdzięczamy między innymi
  red. J. Żakowskiemu. Proponuję zaproszenie do dyskusji jednego z ulubieńców Redaktora
  niejakiego Wosia Rafała . Tenże Woś pisze dzisiaj w Super Ekspessie cyt.
  "Mówienie, że PiS jest eurosceptyczne albo antyunijne to absurd. I to szkodliwy. "
  @baw3
  Podobno klęskę wrześniową i zabory też zawdzięczamy Żakowskiemu! Miał śmiałość krytykować I i II RP, byty jak wiadomo idealne!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @baw3
  Zgadzam się. Dobrze zrobił tygodnik "Polityka" wywalając tego Wosia, który chciał, żeby lewica współpracowała z Pis-em na polu socjalnym - można by dodać, że NSDAP też była socjalna i to znaczy, że zasługiwała na poparcie osób o lewicowych poglądach?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @RedLowerSilesia
  A co ma Żakowski do Wosia? :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jest to klasyczny przykład tzw. gó...burzy. Ani ze strony Unii, ani naszej szajki rządzącej nie padło ani to słowo, ani nawet możliwość jego wybełkotania. Nikt nie jest tym zainteresowany. Żadne pozorowane weta, ani "praworządności " tego nie zmienią. To wszystko lipa, pic i fotomontaż.. Liczy się biznes.Jakby to wszystko rzeczywiście oparte było na "zasadach" i "wartościach", po Polsce i Węgrzech już dawno w Unii nie byłoby śladu.
  @votec
  Znaczy już wiesz, co powiedzą naukowcy w tej debacie? Geniusz, normalni! :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  zakiwski gadulstwem i madrymi minami przykrywa swoją niską inteligencję.
  czesty w polsce przypadek.
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  Panie Żakowski Pan jest pesymistą stałym, funkcjonalnym. Pan niczego pozytywnego w Polakach nie widzi. Pan tylko widzi nędzę i strach. Niech pan się zastanowi co pan pisze i robi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  Żakowski jest słabym dziennikarzem, intelektualnie nie ma nic do zaproponowania....
  @RedLowerSilesia
  A Ty? Co proponujesz? Jakie masz zdanie? Co myślisz? Czy tylko siejesz zamęt?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @RedLowerSilesia
  Pewnie dlatego tylko z nim rozmawiają wszyscy nobliści nauk społecznych i zgromadził w Concilium Civitas ponad 40 najwybitniejszych polskich naukowców z najlepszych światowych uczelni... Ale tak czuję, że ty byłbyś lepszy. Razem z Sasinem!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Te rzakoski czy coś ci się odmieniło względem pis dzielców bo ja jestem pamiętlywyb i nie znosze faryzeuszy ***** *** i rzakoskiego!!!
  @tyran
  Mniej alkoholu, faszolku, więcej nauki języka ojczystego...
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @tyran
  Masz rację. Ale gdyby było bardziej gramatycznie zamiast dramatycznie, byłoby więcej zrozumienia. ;-)
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  `