Gala odbywała się online. Poprowadzili ją Maciej Stuhr i Paula Skalnicka-Kirpsza, redaktor naczelna 'Gazety Wyborczej' w Poznaniu. Była zwieńczeniem plebiscytu 'Gazety Wyborczej', w którym zapytaliśmy mieszkańców 31 polskich miast, co ich zdaniem jest największym lokalnym sukcesem 30-lecia.

- 30 lat to świetna data, żebyśmy się mogli cieszyć. To, co się stało w wyniku reformy samorządowej, to był wielki krok w kierunku budowania społeczeństwa obywatelskiego. Tak jak mówił nam Lech Wałęsa, żebyśmy brali sprawy w swoje ręce. Ogromnym sukcesem samorządu jest to, że ma on autorytet u obywateli. U nas wszystkich - mówił na początku Adam Michnik, red. naczelny 'Wyborczej'.

Podczas gali odbyły się trzy wirtualne debaty z prezydentami polskich miast. Dyskutowaliśmy m.in. historii samorządów, ich obecnych problemach oraz przyszłości. Gdańsk, Wrocław i Rzeszów otrzymały nagrody specjalne dla kolejno: Miasta Niepokornego, Solidarnego i Miasta Przemian.

Zobaczcie relację z gali.
Więcej
  Komentarze
  Nie będę się mądrzyć na temat jak jest gdzie indziej.
  W Krakowie jest beznadziejnie. I z samorządem i z prasą. Z drobnymi wyjątkami, patrz dzisiejszy Olszewski.
  @joankb
  Absolutnie się nie zgadzam, że w Krakowie jest beznadzijnie. Zapytam złośliwie, czy dlatego ,że Prezydentem nie jest PISdzielec ??????
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  30 lat budowania Drugiej Hiszpanii.
  1939
  1989
  już oceniałe(a)ś
  0
  0