Gala Supermiasta to wyjątkowe wirtualne spotkanie, które wieńczy nasz plebiscyt. Będą poważne rozmowy, trochę żartów, świetna muzyka. Czekamy na Was na Wyborcza.pl i na Facebooku ''Gazety Wyborczej'.

We wtorek będą z nami Adam Michnik, redaktor naczelny 'Gazety Wyborczej', prezydenci polskich miast. Zaśpiewają m.in. Wojciech Mazolewski, Adam Nowak, wokalista zespołu Raz Dwa Trzy, i Warszawskie Combo Taneczne.

Galę poprowadzi Maciej Stuhr oraz Paula Skalnicka-Kirpsza, redaktor naczelna 'Wyborczej' w Poznaniu.

Plebiscyt Supermiasta zorganizowaliśmy z okazji 30. rocznicy pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Te trzy dekady to masa nieprawdopodobnych przemian - wystarczy popatrzeć na zdjęcia z początku lat 90., by przypomnieć sobie, czego dokonaliśmy, a także, by uświadomić sobie, że samorządy to coś, co nam się naprawdę udało, co działa i przynosi efekty. To samorządy - prezydenci, burmistrzowie, marszałkowie, radni - są najbliżej mieszkańców, są najbardziej czuli na ich potrzeby. To właśnie oni wiedzą, czego miasta potrzebują, by dalej się rozwijać i zmieniać. To dzięki nim nasze miasta wypiękniały, stały się wygodniejsze do życia, przyjaźniejsze, bardziej energetyczne i otwarte.
Więcej
    Komentarze