Byliśmy na otwarciu wystawy Piotra Wójcika '30/100_PL. 30 lat Wolności'.

W 1989 roku pojęcie wolności funkcjonowało przede wszystkim w znaczeniu 'wolności od' zniewolenia, zakłamania i prześladowań systemu komunistycznego. Po 1989 roku pojęcie to nabrało innych znaczeń. Ta część wystawy odwołuje się do osobistych doświadczeń bohaterów, koncentrując się na kryterium 'wolności do czegoś'. Co oznacza wolność dla mieszkańca Polski żyjącego tu i teraz?

Wystawa Piotra Wójcika to także galeria trzydziestu czarno-białych fotograficznych portretów mieszkańców Polski. Bohaterowie pochodzą z różnych środowisk, zawodów, o różnej pozycji społecznej i materialnej. Każda fotografia opatrzona jest biografią przedstawionej osoby oraz jej wypowiedzią na temat wolności, którą można traktować jako życiowe credo albo refleksję, a także wspomnienie wydarzeń 1989 roku.

Wystawę można oglądać od 5 do 29 marca w Pracowni Duży Pokój w Warszawie.
Komentarze
Kiedyś zniewoleni mogliśmy sobie wytłumaczyć ruskimi. A teraz sami sobie robimy kuku. I udajemy, że jesteśmy że jest dobrze. A jest do dudy.
już oceniałe(a)ś
19
0
To odzwierciedlenie sytuacji jaką wskazywał film ,,300 mil do nieba".
Sytuacja w Polsce jest taka sama, tylko ciemiężyciel się zmienił i
jego nazwa z Jaruzelskiego na Kaczyńskiego!!!
już oceniałe(a)ś
13
0
Debilizm duzej czesci Polakow jest powalajacy !
Zaden kraj na tym globie ktory odniosl sukces gospodarczy i cywilizacyjny nie odniosl go poprzez zwiekszanie przywiljow socjalnych.
Kaczynski i jego sekta kupuje sobie osobista wladze za pieniadze Polakow i smieje sie im w twarz.
Bedzie nowy 1989, tylko nie jest jasne jeszcze kiedy to sie zdazy, ale to bedzie znowu bolalo.
@clintan
niestety
już oceniałe(a)ś
2
0
nie ma żadnej wolności ..żadnych praw ..masz być robakiem płacącym podatki i nie wymagać niczego ..jezeli masz problem jesteś do utylizacji moralnej ..duchowej prawnej ..zniszczyli wszystko ..zdemoralizowali urzędników państwowych ..mają stanowić według własnego marnego kodeksu ..zostajesz sam w państwie pis ..morda w kubeł i płacić podatki ..daniny ..żeby one realizowały swoje prywatne interesiki ..bagno ..ściek
już oceniałe(a)ś
6
0
W dużym pokoju czuje się świeże powietrze, zapach wolności ! Dzięki !!!
już oceniałe(a)ś
4
0
`