Były rzecznik Zbigniewa Ziobry broni decyzji Izby Dyscyplinarnej. 'Oni są niezawiśli i niezależni - i to trzeba zapamiętać' - mówi poseł PiS. Justyna Dobrosz-Oracz pyta Jana Kanthaka o wpisy na mediach społecznościowych sędziego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego Adama Tomczyńskiego. W październiku 2018 r. reporter RMF FM Patryk Michalski ujawnił, że Adam Tomczyński komentował na Twitterze kampanię wyborczą i udostępniał treści namawiające do głosowania na polityków PiS. 'WarszawJAKI... nie spier...cie tego', '21 października 2018 roku [red.: chodzi o wybory samorządowe] głosuję obojętnie na kogo, byle było podpisane PiS. To tyle w kwestii podziału prawicy' - wpisy takiej treści na Twitterze udostępniał dalej Adam Tomczyński, nowo powołany sędzia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Zobacz, jak wpisy sędziego Tomczyńskiego tłumaczy Jan Kanthak. Czy sędziowie, którzy będą dociekać prawdy, będą dostawać po kieszeni? - pyta dalej Justyna Dobrosz-Oracz. Sprawa dotyczy decyzji Izby Dyscyplinarnej SN, która zawiesiła we wtorek sędziego Pawła Juszczyszyna w czynnościach służbowych. Sąd postanowił również obniżyć mu na czas zawieszenia wynagrodzenie o 40 proc.

Zobacz wideo Justyny Dobrosz-Oracz.
Więcej
  Komentarze
  Ziobro znów wysłał przed kamery przybocznego, równie niedouczonego dupka, a sam wali w majty i przemieszcza się piwnicami.
  Oj rozliczymy was niebawem !!
  @kryweg
  Zabawny jest ten niedogolony  ćwok. podobnie obrośnięty jest niejaki Mucha od Adriana. Czy oni próbują nadać sobie cechy męskości, zapuszczając mech na pyskach???
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Wypad
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Po co robić wywiady z tymi ludźmi, po co zapraszać ich do radia i TV? Przecież ich cynizm, chamstwo, prostactwo i kłamstwa są powszechnie znane. Pani Oracz, niech pani trochę odpocznie i nie ugania się za pisowcami po sejmowych korytarzach. To poniżej pani godności.
  @wyborca66
  Drugie zdanie j/w - nie wszystkim-młodzież- co roku "przybywa" ok.350 tys. -
  - właśnie dlatego..
  A w TVpis mają tylko" jedną" stronę ? Nie wiem - bo nie oglądam.
  Fatalnie jeśli młodzież ogląda tylko TVpis lub Polsat(?) - ale wtedy - "tego chcieli".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Znowu ten arogancki szczyl ? Co do jednego ma rację: Jeszce nie zawiśli.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Gazeto, dajcie na luz. Jak będę chciał pooglądać chorych psychicznie, to sobie puszcze " Lot nad kukułczym gniazdem"...
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Przyglup do kwadratu
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  ha, ha, ha! niezawiśli :)
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Popieram Pana sędziego Juszczyszyna. Pan sędzia Juszczyszy z pewnością się nie podda.Za nim pójdą inni, którzy również nie ugną się przed niedo.ukami.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0