Namiot na placu Teatralnym w Warszawie - to właśnie tu 12 stycznia 2020 roku biło serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gorąca atmosfera pełna radości, muzyki i jedności w pomaganiu - od rana do nocy.

28. Finał WOŚP 2020 to zbiórka na nowoczesny sprzęt zabiegowy dla dzieci, który pomaga najpierw odpowiednio zdiagnozować małych pacjentów, a potem zoperować. Do godz. 19 na koncie fundacji było już 46 mln zł. Po godz. 21 WOŚP miał na liczniku ponad 70 mln złotych. Z każdą godziną był kolejne rekordy. 120 tys. wolontariuszy po całym dniu pracy na ulicach całej Polski znosiło swoje wypełnione po brzegu puszki. - Rekord? 12 tys. zł w jednej puszce - mówi pani Asia z Fundacji WOŚP, która obsługuje punkt rozliczania na warszawskim placu Bankowym. W Łodzi było jeszcze lepiej: w jednej z puszek było aż 25 tysięcy złotych!

28. Finał WOŚP 2020 nie mógł przejść obojętnie obok tragicznych wydarzeń w Australii. Uczczono je wyjątkowym gestem - tuż przed 'Światełkiem do nieba' tłum przed sceną na placu Bankowym rozwinął ogromną flagę Australii. Jurek Owsiak zapowiedział też, że pieniądze, które będą zebrane w tamtejszych sztabach, zostaną na miejscu. 'Światełko do nieba', podobnie jak w ub. roku, nie było tradycyjnym pokazem fajerwerków. Aby nie straszyć zwierząt, w niebo wystrzeliły laserowe iluminacje. Zobacz wideorelację z 28. Finału WOŚP 2020 w Warszawie i wspomóż zbiórkę Gazety Wyborczej dorzucając się do naszej wirtualnej puszki.
Więcej
  Komentarze
  Zdarzały się już napady rabunkowe na wolontariuszy, wiec może lepiej nie ogłaszacie ile może się zmieścić w puszce.
  @elk84
  Niestety wielkosc / malosc kwoty nie zniecheci bandziora.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `