Rok temu miał monolog, wcześniej przepis na sernik. W tym roku Szymon Majewski na licytację Orkiestry Owsiaka przekaże - samego siebie. Na czym to będzie polegało i jakie ma rady dla Jurka Owsiaka, gdyby już tradycyjne, ten zachrypł pod koniec finału Orkiestry? Metoda drastyczna, ale pomaga.

Po raz 28. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału to 'Wiatr w żagle'. Prawie 120 tys. wolontariuszy i 1,7 tys. sztabów. Za granicą sztaby WOŚP powołano m.in. w Anglii, Irlandii, Niemczech, Holandii, Belgii, USA i Australii. W tym roku Orkiestra gra 'dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej'. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na aparaty do znieczulenia, lampy i stoły operacyjne, zestawy endoskopowe oraz aparaty RTG.

Również 'Gazeta Wyborcza' wspiera 28. Finał WOŚP. Pieniądze z puszki w całości zostaną przekazane na cel finału. W tym roku przekazaliśmy na aukcję spacer z Adamem Wajrakiem po Puszczy Białowieskiej, prenumeratę na sto lat jeden dzień dłużej, kurs z Kamilą Kalińczak 'Jak mówić, żeby nas słuchano' oraz rysunek od Andrzeja Rysuje z podpisem autora.

Więcej o naszych aukcjach przeczytasz na Wyborcza.pl/wosp

Dodatkowo 'Gazeta Wyborcza' uruchomiła też wirtualną puszkę, którą można zasilać za pośrednictwem siepomaga.pl

Zobacz wideo
Więcej
    Komentarze
    `