Niektórzy przemierzyli 300 kilometrów, by już od 6 rano kwestować w Warszawie. Kim są wolontariusze WOŚP? Jak reagują na nich warszawiacy?

Po raz 28. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału to 'Wiatr w żagle'. - Będę kapitanem statku pt. 'Polska'. Ten statek pływa po całym świecie. Ten statek będzie płynął po falach przyjaźni - mówi Jerzy Owsiak.Tegoroczny finał WOŚP to 1760 sztabów i 120 tys. wolontariuszy w całej Polsce i za granicą. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup urządzeń służących do ratowania życia i zdrowia dzieci wymagających specjalistycznych operacji. Między innymi na aparaty do znieczulenia, stoły operacyjne oraz aparaty RTG.

Również 'Gazeta Wyborcza' wspiera 28. Finał WOŚP. Pieniądze z puszki w całości zostaną przekazane na cel finału. W tym roku przekazaliśmy na aukcję spacer z Adamem Wajrakiem po Puszczy Białowieskiej, prenumeratę na sto lat i jeden dzień dłużej, kurs z Kamilą Kalińczak 'Jak mówić, żeby nas słuchano' oraz rysunek od Andrzeja Rysuje z podpisem autora. Więcej o naszych aukcjach przeczytasz na wyborcza.pl/wosp

Wesprzyj naszą puszkę na https://www.siepomaga.pl/gwwosp

Zobacz wideo
Więcej
    Komentarze
    `