Węgrzy uważają za największe zagrożenie migrację i terroryzm, Polacy obawiają się działań Rosji. Młodzi w Polsce nie ufają mediom, polegają na mediach społecznościowych, gdzie rosyjska propaganda jest potencjalnie najsilniejsza - ostrzegają badacze z Uniwersytetu Warszawskiego.

Naukowcy z Centrum Europa Uniwersytetu Warszawskiego zapytali młodych Polaków i Węgrów, jak postrzegają rolę Sojuszu Północnoatlantyckiego w polityce obronnej. W projekcie 'NATOversity' badali opinie mieszkańców miast i wsi w wieku od 18 do 32 lat. Młodzi Polacy i Węgrzy pytani byli o to, jak postrzegają rolę fake newsów w manipulowaniu opinią publiczną.

Młodzież w Polsce pozyskuje informacje głównie z mediów społecznościowych i z przekazów obrazkowych, np. z memów. To daje ogromne pole do manipulacji politycznych - mówi Edit Zgut z Centrum Europa Uniwersytetu Warszawskiego.
Więcej
    Komentarze
    Czy jak ruscy w trzy dni dojadą do Odry to wybuchnie wojna atomowa ,gó...
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    przepraszam, profesor Góralczyk mówi słusznie o uchodźcach, a przetłumaczono tutaj to jako migranci. DO POPRAWY!
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    "Młodzi w Polsce nie ufają mediom, polegają na mediach społecznościowych, gdzie rosyjska propaganda jest potencjalnie najsilniejsza - ostrzegają badacze z Uniwersytetu Warszawskiego."

    Młodzi w Polsce próbują myśleć sami - ostrzegają badacze z Uniwersytetu.
    już oceniałe(a)ś
    1
    6