- Ilu uczestników brało udział w maratonie warszawskim? To jedno z pytań tegorocznej, drugiej już edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Warszawie. Co pomaga w zdobyciu wiedzy o Warszawie? Na przykład spacery architektoniczne z przewodnikami i czytanie książek - mówią o Wielkim Teście Wiedzy o Warszawie zorganizowanym przez stołeczne wydanie 'Gazety Wyborczej' i warszawa.wyborcza.pl jego laureaci. - Jeśli chodzi o informacje o Warszawie współczesnej, bardzo dobrym źródłem jest 'Gazeta Stołeczna' - mówi laureat Testu Stanisław Łuć. - Te pytania zawsze są trudne, dlatego że jest ich bardzo wiele. Są one z rozmaitych dziedzin. Mało jest takich osób, które by się na wszystkim znały - dodaje Jerzy S. Majewski, dziennikarz, varsavianista i historyk sztuki.

W drugiej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Warszawie brało udział ponad stu uczestników. Test odbył się 15 grudnia 2019 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Pytania dotyczyły współczesności miasta, jego architektury, kultury, sportu, gospodarki, historii, ładu przestrzennego. Ułożyli je dziennikarze 'Gazety Stołecznej'. Na zwycięzców czekały cenne nagrody, z pulą 5500 zł oraz kosze pełne słodyczy marki E.Wedel.

Partnerami Testu byli: m.st. Warszawa, firma E.Wedel, BBI Development S.A., Festiwal Nauki, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, Unicomp-WZA - Informatyczne systemy głosowań i interakcji.

Zobacz wideo
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Super pomysł
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `