Były minister finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego, Jerzy Kwieciński, popierał obniżenie wieku emerytalnego. Jedną z najważniejszych obietnic wyborczych PiS-u. Dziś radzi, aby jak najdłużej pracować. Na pytanie czy za 20, 30 lat system emerytalny się nie zawali? Kwieciński mówi, że to pytanie filozoficzne...

Zobacz materiał Justyny Dobrosz-Oracz
Więcej
  Komentarze
  Minister mowi ,ze kiedy bedzie w rzadzie za 20 lat to wtedy odpowie ,czy system sie nie zawali i wbrew PiS zacheca do jak najdluzszej pracy.......WOW pisowski minister powiedzial co wiedzial.
  Minister finansow ma obowiazek wiedziec teraz czy za dwadziescia lat system sie nie zawali.
  To od dzialan dzisiejszego rzadu zaleza emerytury czynnych dzis zawodowo Polakow.
  Nie trzeba byc ministrem finansow i geniuszem ekonomi,zeby wiedziec ,ze jesli w przyszlosci z powodu obnizenia wieku emerytalnego bedzie wiecej emerytow niz ludzi czynnych zawodowo to wtedy to do systemu bedzie wplywac mniej pieniedzy czyli system sie zawali.
  Juz dzis z budzetu panstwa plyna miliardy zl. bo juz dzis system jest niewydolny a co bedzie wtedy kiedy bedzie wiecej emerytow niz pracujacych? Odpowiedz jest prosta panie ministrze nie bedzie pieniedzy dla ludzi ktorzy dzis zaczynaja prace i tych,ktorzy dzis maja 30-40 lat.
  Rozdawnictwo pieniedzy jakie PiS uprawia przy brakach w ZUS potwierdza ,ze Rostowski mial racje.Na to pieniedzy nie ma. PiS kupujac glosy wyborcze zadluza przyszle pokolenia i pozbawia emerytor dzisaj czynnych zawodowo osob.
  już oceniałe(a)ś
  51
  2
  Gdyby nie był BYŁYM ministrem, ciągle by kłapał jak to wspaniale że pis obniżył wiek emerytalny
  @just_a_number
  We wszystkich krajach rozwiniętych żyjemy dłużej, a przyrost naturalny spada. Od 40 lat na Zachodzie podnoszony jest wiek emerytalny, (jednakowy dla kobiet i mężczyzn) przyjmowani są nowi emigranci, poza funduszem państwowym wszyscy wpłacają na indywidualne konta emerytalne. Ludzie w mniejszym lub pełnym wymiarze godzin pracują do 70-tki, tylko w Polsce manna spada z nieba.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Już Ich nie będzie,kiedy dzisiejsi pracownicy stana przed okienkiem ZUS,aby odebrac świadczenia poniżej stawki na przeżycie. Dziś walczxcie młodzi o JUTRO WASZE.
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  Proszę państwa: rząd zawsze się wyżywi.
  już oceniałe(a)ś
  27
  1
  Zakłamany typ.
  @frflhj'huifyhli
  Do tego ignorant i arogancki być.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @szoszan
  Buc
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Już nie jest ministrem, więc mówi prawdę.
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  Obywatelu, pracuj do śmierci, a po śmierci emerytury potrzebować przecież nie będziesz.
  @modina
  Po śmierci dostaniesz "życie wieczne" obiecywane przez kler.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Minister martwić się nie musi, on jest ustawiony z Morawiec kim a jak ludzie chcieli szybsze emerytury to tylko trzeba było schować na po wyborach informacje o obniżce świadczeń. Ciemny lud to kupi(ł) wg słów Jacka Kurskiego.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0