Prezes PiS-u w prokuraturze zeznaje zupełnie co innego niż jest w dokumentach Geralda Birgfellnera i na słynnych 'taśmach Kaczyńskiego'. Co ważne, nie składał swoich zeznań pod rygorem odpowiedzialności karnej. Przesłuchiwany był tylko raz.

W ujawnionych przez 'Wyborczą' nagraniach Kaczyński przedstawia się jako osoba decydująca o polityce spółki - 'Srebrna, czyli ja', 'Ta robota była robiona dla nas, znaczy dla Srebrnej', 'Ta robota była robiona dla nas i wiem, że trzeba zapłacić'.
Tymczasem w zeznaniach prezes PiS-u bagatelizuje swoją rolę. Twierdzi, że na całą inwestycję namówił go Birgfellner.
Kaczyński dodał, że 'może prowadzić rozmowy z przedstawicielami spółki, jednak nie posiada podstaw formalnych do wydawania im poleceń', a oni 'nie są skłonni wykonywać poleceń innych osób na zasadzie autorytetu'.

Jest to sprzeczne nie tylko z treścią nagrań, ale też z dokumentami. Kaczyński dostał pełnomocnictwo, by reprezentował spółkę na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników od swojej sekretarki Barbary Skrzypek mającej udziały w Srebrnej.
Więcej
  Komentarze
  prezio bawi się w małego dyktatorka. Jak zechce to i za kołem podbiegunowym w Łomiankach palmy wyrosną!
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  Przecież credo swoich rządów Kaczyński już dawno wyłożył - nikt im nie wmówi że białe jest białe, a czarne jest czarne! Kto im podskoczy?
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  Mafijne państwo, mafijna prokuratura, mafijny kacy PiS
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  Jeśli ktokolwiek jeszcze wierzy ( nie tylko w dwie wieże Kaczyńskiego), ale ogólnie w prawo i sprawiedliwość w Polsce goownozmiany, niech się zapisze do PiS u. Komornika przyślemy wkrótce.
  @Vito(ld)60
  Marzyciel?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Katolicka banda narodowych socjalistów fuehrera Kaczyńskiego czuje się bezkarna..

  p.s. HAŃBA I ZDRADA z kurii synów.. PiSkupi z pod znaku zbrodniczej NMP sprzedali się za SREBRN(A)IKI więc przykazania "nie kradnij" i "nie mów fałszywego świadectwa" wykreślili z dekalogu.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Czyli po zmianie władzy mec. Giertych dostanie jedno jedyne zadanie. Oby sady były nadal niezawisłe; choć co z tego, jak zawsze można wyrok skasować?
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Nie mamy pańskiego palta i co pan nam zrobi???
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  pieprzony oszust
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `